Oldboje Ruchu zwyciężyli w turnieju w Tarnowskich Górach

W półfinale Ruch Radzionków pokonał Ruch Chorzów 4:0 po trzech bramkach Dawida Hajdy i jednej Grzegorza Żmiji, który w tym turnieju podobnie jak inny bramkarz, Andrzej Urbańczyk, grał w ataku.

W finale zaś oldboje Ruchu zwyciężyli naszpikowaną gwiazdami w osobach m.in. Jacka Wiśniewskiego, Dariusza Koseły, Grzegorza Bonka, Tomasza Grozmaniego i Andrzeja Orzeszka drużynę Górnika Zabrze w rzutach karnych 3:0, a wszystkie trzy rzuty karne wykonywane przez zabrzan obronił nasz bramkarz, Marcel Różanka.

Wydarzeniem turnieju był właśnie występ Macela Różanki w jego innowatorskich powiększonych rękawicach. Patrząc na trzy obronione rzuty karne w finale można powiedzieć, że eksperyment się udał.
 
Drużyna Ruchu wystąpiła w składzie: Marcel Różanka, Grzegorz Żmija, Andrzej Urbańczyk, Sławomir Szczepańczyk, Ireneusz Waluś, Stanisław Hajda, Marek Zorzycki, Tomasz Krzęciesa, Grzegorz Mokry, Radosław Osadnik, Jan Pietryga, Dawid Hajda.
Mamy nadzieję, że to początek reaktywacji drużyny oldbojów Ruchu i jeszcze nie raz, i to może nawet w silniejszym składzie, zagrają w jakimś meczu lub turnieju.