Ostateczne decyzje kadrowe

Zawodnikiem beniaminka pierwszej ligi pozostanie również Maciej Manelski, ostatnio przymierzany do Zawiszy Bydgoszcz. W kadrze Ruchu znajdzie się miejsce także dla Piotra Łopucha i Marcina Żmudy, aczkolwiek klub w zależności od rozwoju sytuacji kadrowej (obecnie kontuzjowani są grający na ich pozycjach Damian Kaciczak i Michal Farkaš) wysłucha ofert ich wypożyczeń.
Z kolei deklarujący chęć rozstania z Radzionkowem Adrian Mielec rozwiązał swój kontrakt i w nowym sezonie bronić będzie najpewniej barw Zagłębia Sosnowiec. Swoją umowę z klubem rozwiązał także powracający z wypożyczenia Marcin Kocur. Inny zawodnik powracający do Ruchu z innego klubu, Łukasz Pilc, najprawdopodobniej ponownie trafi do Victorii Chróścice. Zaś Tomaszowi Strancowi nie przedstawiono oferty nowego kontraktu, tym samym piłkarz stał się wolnym zawodnikiem. Zrezygnowano też z testowanego Mateusza Cielucha (poprzednio Podbeskidzie Bielsko-Biała).
Tym samym niejasna pozostaje przyszłość jedynie Roberta Widawskiego, Jána Beliančina (na którego czeka miejsce w zespole, ale bardzo trudne są negocjacje z jego dotychczasowym klubem, Skałką Żabnica, z którą ma ważny kontrakt do końca sierpnia) oraz Dawida Jarki i Piotra Rockiego, z którymi dotąd nie doszło do porozumień, ale rozmowy będą jeszcze trwały.