Pierwsi z ostatnimi, czyli przed meczem z Jednością Przyszowice

Jutro o godzinie 16:00 “Cidry” podejmą Jedność 32 Przyszowice. Będzie to zatem starcie jedynej drużyny z kompletem punktów, z zespołem, który jak na razie zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym, zdobytą tylko jedną bramką i średnio czterema golami tracącymi na mecz. Faworyt tego spotkania wydaje się więc oczywisty, choć każda seria – czy dobra, czy zła – kiedyś się kończy, a dopisanie sobie trzech punktów przed meczem jest prostą drogą do zguby.

Jedność w poprzednim sezonie jako beniaminek zajęła czternaste – ostatnie spadkowe – miejsce w drugiej grupie śląskiej czwartej ligi. Przez niemal całą przerwę letnią była przygotowywana do występów z klasie okręgowej, jednak wycofanie się z gry Znicza Kłobuck, otwarło przed nią szansę na zachowanie czwartoligowego statusu w barażowym meczu z Sarmacją Będzin.

Zwycięstwo żółto-czarnych w tym starciu będzie oznaczało już siódmą wiktorię z rzędu. I tym samym zbliżenie się już na dwa mecze do rekordowego w ostatnich latach otwarcia sezonu z rozgrywek 2014/2015, kiedy Ruch wygrywał wszystkie mecze w pierwszych dziewięciu kolejkach.

Spotkanie siódmej kolejki pomiędzy Ruchem a Jednością Przyszowice poprowadzi sędzia Maciej Węgrzyk z Jejkowic. A my – tradycyjnie w ostatnim czasie – przeprowadzimy dla tych, którzy nie będą mogli wybrać się na trybuny, transmisję on-line.