Pierwsza liga wraca do gry – zapowiedź 18 kolejki

Rundę rewanżową pierwszoligowych rozgrywek rozpoczynamy od wysokiego „c”, bowiem na inaugurację wiosny, w piątkowy wieczór zmierzą się ze sobą dwie jakże uznane w kraju firmy. W Szczecinie Pogoń podejmie Łódzki Klub Sportowy. Patrząc w tabele to spotkanie można nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem, jednak biorąc pod uwagę to, że Portowcy za wszelką cenę będą chcieli udowodnić przed własną publicznością, że fatalna w ich wykonaniu runda jesienna była tylko pomyłką, możemy spodziewać się ciężkiej przeprawy dla liderów z Łodzi.
Tuż nad strefą spadkową zimę spędzili zawodnicy Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego. Teraz chcąc udowodnić swoją wartość będą musieli oni wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, bo czeka ich wyjazd do Nowego Sącza, na mecz z Sandecją, która depcze po piętach pierwszej trójce, walczącej o awans, a która u siebie przegrała tylko raz, z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Na Śląsku natomiast czekają na kolejne derby. Do nietypowej sytuacji dojdzie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie Piast w roli gospodarza podejmie gości z… Wodzisławia Śląskiego. Taka sytuacja spowodowana jest koniecznością rozgrywania meczy Piasta właśnie w Wodzisławiu Śląskim przez czas budowy nowego stadionu w Gliwicach. A, że derby rządzą się swoimi prawami wie każdy kibic, dlatego mimo wysokiej jesiennej formy Piasta i problemów organizacyjnych Odry, piłkarzy z Gliwic można oczywiście postawić w roli faworyta, ale na pewno nie pewniaka.
Na północy kraju odbędzie się kolejne spotkanie drużyn, które mają z goła odmienne perspektywy. Chcąca pokrzyżować plany awansu ligowym potentatom z Łodzi, Bielska-Białej i Gliwic, Flota Świnoujście podejmie walczącego o wydostanie się z strefy spadkowej Kolejarza Stróże.
Na bardziej wyrównane spotkanie zapowiada się mecz w Łęcznej, gdzie już nie Górnik, a Bogdanka podejmie Górników z Polkowic.
Już na samym początku rundy rewanżowej bardzo ważne spotkanie zostanie rozegrane w Niecieczy, gdzie Termalica będzie gościć Wartę Poznań. Prawdopodobnie właśnie drużyna, która przegra ten mecz znajdzie się w strefie spadkowej.
Teoretycznie świetną okazję do udanego rozpoczęcia rundy dostanie GKS Katowice. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska wybierze się do Ząbek, gdzie zagra z czerwoną latarnią ligi, Dolcanem. Jednak, że rywala lekceważyć nie należy GieKSiarze przekonali się już przy starcie pierwszoligowych rozgrywek, kiedy tylko zremisowali na własnym obiekcie z Dolcanem, co okazało się być początkiem fatalnej passy sześciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa GKS-u.
Dokończeniem osiemnastej kolejki będzie spotkanie w Kluczborku, gdzie MKS podejmie najlepszego z beniaminków, Ruch Radzionków. Ale na wynik tego meczu poczekamy do szóstego kwietnia.

Program osiemnastej kolejki pierwszej ligi:

Pogoń Szczecin – Łódzki Klub Sportowy, piątek g. 20:00
Sandecja Nowy Sącz – Gorzowski Klub Piłkarski, sobota g. 15:00
Piast Gliwice – Odra Wodzisław, sobota g. 15:00
Flota Świnoujście – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, sobota g.15:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Kolejarz Stróże, sobota g. 17:00
Bogdanka Łęczna – Górnik Polkowice, sobota g. 17:00
Termalica Nieciecza – Warta Poznań, niedziela g. 11:30
Dolcan Ząbki – GKS Katowice, niedziela g. 13:00
MKS Kluczbork – Ruch Radzionków, przełożony na 6 kwietnia