Pierwszy trening “Cidrów” w nowym roku

“Cidry” są już po pierwszym w tym roku treningu. We wtorek o godzinie 18:00 “Żółto-Czarni” spotkali się przy Knosały i odbyli zajęcia inaugurujące okres przygotowawczy do rundy rewanżowej.

Pierwszym punktem zajęć była popularna “waga”, czyli szybki test tego, czy świąteczno-noworoczna przerwa wpłynęła na stan tkanki tłuszczowej naszych zawodników. – Sprawdziliśmy w ten sposób kto jak realizował indywidualną rozpiskę, którą od nas dostał. Wnioski są pozytywne – uśmiechał się trener Michal Farkas.

W ramach krótkiej odprawy w szatni słowacki szkoleniowiec zapowiedział swoim piłkarzom, w jaki sposób zamierza przygotowywać ich do rozpoczynającej się w marcu rundy wiosennej sezonu 2022/23. Następnie “Żółto-Czarni” wybiegli na boisko, na którym trenowali blisko 1,5 godziny. Każdy z zawodników sprawiał wrażenie stęsknionego za piłką i kolegami z zespołu. – Było dużo pozytywnej energii i entuzjazmu. Trzeba to teraz podtrzymać, oby taka atmosfera trwała jak najdłużej – mówi trener Farkas.

Z drużyną pożegnali się Rafał Kuliński i Andrzej Piecuch. Poza nimi w treningu uczestniczył niemal komplet graczy z kadry, która rywalizowała w barwach Ruchu minionej jesieni. Zabrakło jedynie młodzieżowców – Fabiana Brewczyka i Szymona Matyska, oraz doświadczonego Marcina Kowalskiego. Dwóch pierwszych dołączy do zespołu jeszcze w tym tygodniu, zaś kwestia przedłużenia wypożyczenia “Kowala” z chorzowskiego Ruchu powinna rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych dni.

Radzionkowianie pierwszy sparing rozegrają dopiero 28 stycznia. Ich rywalem będzie III-ligowy Gwarek Tarnowskie Góry. Zaplanowane na wcześniejszy termin starcie z LKS-em Żyglin zostało odwołane, a zamiast niego “Żółto-Czarni” rozegrają grę wewnętrzną.