Po dziewięciu miesiącach liga wraca do Radzionkowa!

Piłkarze Ruchu sezon rozpoczęli od dwóch porażek, i z zerowym dorobkiem zamykają ligową tabelę. Jednak to w żaden sposób nie określa siły naszej drużyny. Pamiętać trzeba, że graliśmy z absolutną ligową czołówką z poprzedniego sezonu, a do tego mamy rozegrany o jeden mecz mniej od większości drużyn. Uprawniona wydaje się teza, że to tak naprawdę dopiero jutrzejszy mecz zdradzi nam coś więcej na temat tego na co stać w tej rundzie żółto-czarnych. A ewentualne zwycięstwo z pewnością przesunie drużynę w środkowe strefy tabeli.

Tymczasem drużyna ze Świętochłowic sezon rozpoczęła od remisu u siebie z Wartą Zawiercie. Jak się potem okazało, był to jedyny mecz naszego jutrzejszego przeciwnika w lidze, bowiem w związku z wykryciem u jednego z zawodników koronawirusa cała drużyna poddana została dwutygodniowej izolacji. Wróciła do gry we wtorek, wygrywając – podobnie jak Ruch – pucharowy mecz.

Ostatni mecz między tymi drużynami – rozgrywany na wyjeździe – przegraliśmy 1:2. Zaś na własnym boisku wygraliśmy 2:0 – jednak to miało miejsce w listopadzie 2017 roku.

Spotkanie Ruchu ze Śląskiem w czwartej kolejce pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi rozpocznie się jutro o symbolicznej godzinie 19:19.

Sponsorem meczu Ruchu ze Śląskiem Świętochłowice jest firma: