Po sąsiedzku o ligowe punkty

W niepełna 20-kilometrową drogę wybiorą się w niedzielę piłkarze Ruchu Radzionków. Ich kolejnym, IV-ligowym rywalem będzie Drama Zbrosławice.

Dla „Cidrów” gra w ostatni dzień tygodnia to nietypowa sytuacja. Mecz Dramy z Ruchem zamknie 11. kolejką spotkań i zapowiada się na jedno z ciekawszych starć w stawce. Równie blisko, jak na mapie geograficznej, obu rywalom jest również w ligowej tabeli. „Żółto-Czarni” w dziesięciu dotychczasowych kolejkach zgromadzili 15 punktów – to identyczny dorobek, jak u beniaminka ze Zbrosławic.

Różnic między obiema ekipami również jest jednak sporo. Te odbijają się głównie w dorobku bramkowym Ruchu i Dramy. W meczach z udziałem „Cidrów” padło w tym sezonie już 58 goli, co jest zdecydowanym rekordem dla całej ligi. Nieco mniej „dzieje się” w starciach podopiecznych trenera Dariusza Dwojaka, w których piłka w sieciach lądowała 38-krotnie.

O ile po stronie strat jedni i drudzy notują liczby zbliżone, a w Radzionkowie mają nadzieję, że pierwsze w sezonie czyste konto po stronie strat będzie symptomem trwałej poprawy „Żółto-Czarnej” defensywy, statystyki zawodników atakujących są już zdecydowanie korzystniejsze dla piłkarzy trenera Michala Farkasa. Najlepsza ofensywa w lidze ma na koncie 34 trafienia – prawie dwukrotnie więcej od zbrosławiczan. Najlepszym strzelcem „Cidrów” jest Bartosz Nawrocki (16 trafień), a pięć goli zdobył już Rafał Kuliński. Dla porównania – najskuteczniejszy strzelec gospodarzy niedzielnego widowiska – Jakub Siwek, trafiał do siatki 4-krotnie. Ważnymi postaciami Dramy są również byli gracze Ruchu – Mateusz Hermasz (3 gole) i wypożyczony do Zbrosławic Mateusz Pietryga (2 gole). Nie do przecenienia w ekipie trenera Dwojaka jest rola weterana – Marcina Lachowskiego. Były gracz m.in. Polonii Bytom zdążył już zapisać na koncie trzy trafienia.

W drużynie Ruchu nie zobaczymy w niedzielę Mateusza Szukały, który w tym tygodniu za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z klubem. Zabraknie również pauzującego za żółte kartki Szymona Turczyna. Wróci za to Rafał Otwinowski, który odpokutował już czerwoną kartkę obejrzaną w starciu ze Szczakowianką.

Spotkanie Dramy Zbrosławice z Ruchem Radzionków rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:00. Zapraszamy również do transmisji na żywo przeprowadzonej przez telewizję internetową RR-TV w systemie PPV, która będzie dostępna w tym miejscu.