Po trzech tygodniach przerwy, jutro mecz z Polonią w Poraju

Nasz rywal, podobnie jak Ruch mający za sobą już pauzę w jednej z kolejek, klasyfikuje się dokładnie w środku ligowej stawki, na ósmym miejscu, zdecydowaną większość ze swoich 24 punktów zdobywając na własnym stadionie. Jesienią ten beniaminek czwartej ligi śląskiej przegrał w Bytomiu-Stroszku z Ruchem 1:4.

Trener Wojciech Osyra, w przeciwieństwie do ostatniego meczu ze Slavią Ruda Śląska, będzie mógł już skorzystać z usług doświadczonych Piotra Rockiego i Adama Giesy, których z różnych przyczyn zabrakło wtedy w składzie. A ile znaczy brak szczególnie tego pierwszego, wydatnie pokazał niespodziewany wynik tamtego starcia. Ruch w podczęstochowskim Poraju będzie miał zatem do udowodnienia, że remis u siebie w starciu z drużyną z dołu ligowej tabeli był tylko wypadkiem przy pracy, a powrót boiskowego przewódcy drużyny powinienien bardzo w tym pomóc.
Zwycięstwo pozwoli Ruchowi powrócić do bezpieczniejszej przewagi nad resztą stawki. Pauzę Ruchu w ostatniej serii gier wykorzystali Zieloni, zbliżając się do lidera na odległość zaledwie trzech punktów. W sobotę to drużynie z Żarek przyjdzie pauzować.

Mecz dwudziestej kolejki czwartej ligi śląskiej grupy pierwszej pomiędzy Polonią Poraj a Ruchem Radzionków, który rozpocznie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 16:30, poprowadzi sędzia Tomasz Englert z Bielska-Białej.