Podsumowanie stycznia młodzieży KS i UKS Ruch

2001:

Juniorzy starsi Ruchu Radzionków przygotowujący się do rozgrywek drugiej ligi wojewódzkiej przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli 7 stycznia. Ze względu na niesprzyjającą pogodę treningi głównie odbywają się na hali MOSiR w Radzionkowie. Zespół korzysta również z zajęć w aqua parku w Tarnowskich Górach oraz w miarę możliwości trenuje na otwartym boisku Księża Góra. 
Juniorzy do tej pory rozegrali trzy mecze kontrolne w których nie wynik a radość z gry w piłkę był najważniejszy. Na stadionie śląskim zmierzyliśmy się z występującym w lidze okręgowej Sokołem Orzech a na sztucznym boisku przy ulicy Piłkarskiej w Bytomiu rozegraliśmy mecze sparingowe z Nadzieją Bytom oraz z juniorami starszymi Bytomskiej Polonii. Czas na podsumowania od kątem wyniki nadejdzie w lidze.
Ruch Radzionków w najbliższym miesiącu rozegra dwa mecze kontrolne: w niedzielę 10 lutego zmierzymy się o 11:00 w Bielsku z juniorami z Żywca a 17 lutego rozegramy mecz kontrolny z Gwarkiem Tarnowskie Góry (miejsce do ustalenia). 
Cieszy fakt iż w treningach oraz sparingach pierwszej drużyny bierze udział duża ilość juniorów występująca na co dzień w kategorii rozgrywkowej A1 oraz junior młodszy B1.

 

2002:

W rok 2019 drużyna rocznika 2002 weszła z dużymi nadziejami na rozpoczęcie pracy i przygotowań do nowego sezonu na nowym – sztucznym boisku. Niestety dość szybko musieliśmy zweryfikować swoje plany i jeszcze szybciej je zmienić. Treningi rozpoczęliśmy na Orliku Księża Góra, gdzie w ciężkich zimowych warunkach mogliśmy zacząć kształtować wytrzymałość podczas gier na śniegu. Oprócz tego raz w tygodniu mieliśmy możliwość przeprowadzenia zajęć na doskonale wyposażonej Sportowej Hali Mosir w Radzionkowie. W tym miesiącu rozegraliśmy na boiskach rywali sporo sparingów, które z początku wyglądały bardzo pozytywnie, patrząc pod kątem naszej zeszłorocznej jeszcze gry. W kolejnych grach kontrolnych, dało się zauważyć coraz słabsze poruszanie się zawodników, brak czucia odległości, przestrzeni na boisku, oraz spadek jakości czysto piłkarskiej – elementów techniki piłki nożnej oraz działań grupowych i zespołowych na boisku. Jest to spowodowane faktem braku treningu na dużych przestrzeniach i w przypadku grupy wiekowej juniora młodszego – bardzo zauważalne podczas gry. Zasadą, którą kieruje się nasz zespół jest – jak trenujesz tak grasz i w tym przypadku również się to sprawdza. Dzięki sporej ilości gier kontrolnych ten okres uważam za średnio bądź niedostatecznie przepracowany jeśli chodzi o poszczególne mikrocykle.

Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny, że pomimo przeciwności organizacyjnych trenuje z pełną intensywnością i maksymalnie wykorzystuje swoje możliwości nawet na 2 – 3 jednostkach w tygodniu.

Pocieszającym jest fakt iż 3 zawodników z naszego rocznika otrzymało zaproszenie na treningi z pierwszym zesołem Radzionkowa. Są to zawodnicy, którzy w poprzedniej rundzie wiedli zdecydowany prym w zespole i na ich barkach spoczywał głónie ciężar zdobywania goli i konstruowania akcji ofensywnych. Są to: Szymon Turczyn, Michał Szromek, Rafał Deptała. o tej trójki zawodników możliwość treningu z I zespołem wywalczył nasz bramkarz – Patryk Krążyński. Jest to zasługa wszystkich wcześniejszych trenerów i ludzi, z którymi mieli możliwość pracować i którzy ukształtowali ich na obecnych zawodników. Mamy nadzieję, że po dobrze przepracowanym obozie zimowym, rozpoczniemy treningi już na zielonej, sztucznej trawie na naszym boisku.

Sparingi, które rozegraliśmy w styczniu i początku lutego:

GKS KATOWICE – RUCH RADZIONKÓW 0 – 1

STADION ŚLĄSKI – RUCH RADZIONKÓW 1 – 2

RUCH CHORZÓW – RUCH RADZIONKÓW 4 – 1

POLONIA BYTOM A 1 – RUCH RADZIONKÓW 01/02 3 – 3

UKS RUCH CHORZÓW – RUCH RADZIONKÓW 3 – 0

NADZIEJA BYTOM (B klasa) – RUCH RADZIONKÓW 2 – 5

 

2003:

Drużyna rocznika 2003 w miesiącu styczniu rozegrała dwa z trzech planowanych sparingów: UKS Ruch Chorzów i KS Gosław Jedłownik – odnosząc zwycięstwa, kolejno 4:0 i 5:3. Zespół każdego tygodnia trenował na boisku Jordan w Tarnowskich Górach i na części hali Mosir w Radzionkowie. Podczas najbliższych 6 tygodni jakie zostały nam do startu rozgrywek ligowych będziemy pracować wg przyjętego schematu 4 + 1, miejmy nadzieje bez niespodzianek pogodowych które nie ułatwiały pracy w minionym miesiącu. Podczas ferii zimowych pierwszego tygodnia będziemy podtrzymywać rytm pracy, drugiego tygodnia zespół wyjeżdża na obóz zimowy po którym każdy z graczy będzie miał w nogach 12 jednostek treningowych. Do startu rozgrywek mierzyć się będziemy z zespołami : MKS Siemianowiczanka02, Zagłębie SA Sosnowiec, SMS Ruda Śląska, KS Unia Dąbrowa Górnicza02, KOS Victoria Częstochowa.

2004:

Zajęcia styczniowe zaczęliśmy 3 stycznia po przerwie świątecznej. Zaplanowaliśmy 17 treningów oraz 3 sparingi z drużynami ze Śląska. Treningi w tym okresie nie należa do przyjemnych, dużo pracy motorycznej, a też aura pogodowa nam nie sprzyjała – duże opady śniegu. Pomimo tych niedociągnięć trzeba pochwalić chłopaków za zaangażowanie na treningach. Zajęcia odbywały się na orliku, terenach Księżej Góry, a także hali sportowej, gdzie głównie pracowaliśmy nad siła oraz techniką. W styczniu rozegraliśmy 2 gry kontrolne z zespołami z 2 ligi wojewódzkiej.

ROW RYBNIK II- RUCH RADZIONKOW 0:4

Skład: POPANDA, TRYBEL, BURDA, CIEŚLIK, JASKUŁA, KUŚ, KWIETNIOWSKI, DUDA, BEREŻEWSKI, FRANIELCZYK, POLTIER-PONIATOWSKI oraz POTOCZNY, SATERNUS, WANIEK, GIERAT, RALA.

Cały mecz posiadaliśmy przewagę, która udokumentowały 4 bramki. Trzeba zaznaczyć, że w tym meczu zabrakło liderów zespołu, ale zmiennicy wykorzystali szanse i rozegrali dobry mecz.

Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Poltier-Poniatowski x3, Kwietniowski x1

Drugi nas sparing zagraliśmy w Bytomiu z tamtejsza Polonia. To taki rewanż za spotkanie ligowe z października 2018.

Wynik Polonia Bytom- UKS Ruch Radzionków 1-3. Bramki: 2x Potocki, 1x Zalewski.

Skład: POPANDA, TRYBEL, CIEŚLIK, BURDA, WANIEK, KUŚ, KWIETNIOWSKI, ZALEWSKI, POLTIER-PONIATOWSKI, POTOCKI, FRANIELCZYK oraz GIERAT, POTYCZNY, DUDA.

Podsumowując styczeń 2019 na plus, duży minus warunki atmosferyczne.

15 zajęć treningowych

2 mecze kontrolne

1 wyjście na lodowisko.

 

2005:

Rocznik 2005 podczas zajęć w Szkole Mistrzostwa Sportowego w pierwszym miesiącu tego roku realizował swój plan przygotowań w większości na hali Mosir w Radzionkowie. Gry kontrolne zespół rozegrał dwie z zespołami : KS Górnik Radlin04, KS GKS Jastrzębie – oba rezultaty niekorzystne, kolejno 6:7, 2:6. Podczas dalszej części przygotowań do sezonu ligowego zespół podobnie jak starsi i młodsi koledzy wyjeżdża na obóz do Pokrzywnej, a przed i po obozie mierzyć będziemy się z zespołami: MKS Żory, KS Gosław Jedłownik04, RKP ROW Rybnik, FC Wrocław Academy, MKP Odra Centrum Wodzisław.

2005 II:

Rocznik 2005 prowadzony przez Trenera Dawida, swoje treningi przez cały miesiąc, cztery razy w tygodniu odbywał na hali MOSIR Radzionków, bądź w salce w której w głównej mierze zawodnicy skupiali się nad wzmocnieniem mięśni oraz nad poprawą gibkości. Mecze kontrolne rozgrywamy na dworze zawsze chętnie korzystając z zaproszeń do rozegrania sparingów. Pomimo złych warunków pogodowych udało się rozegrać dwa mecze:

TS Szombierki Bytom 2004 – UKS Ruch Radzionków „II” 2005 5-0 (2-0)

W pierwszym meczu przyszło nam grać w dość ciężkich warunkach na lodzie i śniegu, ciężko na grę piłką i kreowanie sytuacji w takich warunkach. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy i przewagę fizyczną, lecz nasi zawodnicy zostawili serce na boisku i walczyli do końca co może być na plus patrząc nie patrząc na wynik.

Rozbark Bytom – UKS Ruch Radzionków „II” 2005 4-6 (0-2)(3-2)

Drugi sparing przyszło nam grać już w normalnych warunkach pogodowych, mecz rozgrywaliśmy w 3 tercjach po 20 minut. Mecz od początku stał na wysokim poziomie, bardzo dobrze oglądało się grę obu ekip, lecz to nasi zawodnicy otwarli wynik i po pierwszej części prowadzili dwoma golami. W drugiej części meczu nasi zawodnicy odskoczyli w pewnym momencie na cztery gole, co trochę obudziło przeciwników i udało się im zdobyć trzy bramki przed gwizdkiem kończącym drugą część. Ostatnia część to wymiana ciosów obu ekip i dobra gra zawodników z pola oraz bramkarzy, mecz ostatecznie skończył się naszą wygraną 6-4.

 

2006:

Podopieczni trenera Adama Dyrdy, na co dzień uczący się i trenujący w SMS Radzionków, wznowili zajęcia wraz z pierwszym dniem szkoły 3 stycznia. Pierwsze zajęcia były swego rodzaju zaprawą w zimowych warunkach, ale to dla nas nie nowość, a w dodatku z zawodników aż kipiało pozytywną energią, stąd trening był czystą przyjemnością. W styczniu pracowaliśmy 2 razy w tygodniu na hali MOSiR, gdzie rozwijaliśmy nasze zdolności siłowe w atrakcyjnych zabawach i formach rywalizacji.
Minimum raz w tygodniu ćwiczyliśmy na powietrzu, a czwarta jednostka była poświęcona analizom i filmom video, w tym 24 stycznia mieliśmy przyjemność podziwiać bramki „Ruchu” Radzionków w Ekstraklasie w towarzystwie Pana Mariana Janoszki.
Drużyna wzięła udział w trzech turniejach halowych, w których nie tylko osiągaliśmy sukcesy, ale mieliśmy okazję rywalizować z zespołami spoza naszego województwa, spoza Polski („Grun-Weis” Wittenberg) oraz przeżyć piłkarską przygodę w innej formie futbolu, jaką jest Beach Soccer:
– 12 stycznia, III miejsce w „Piast Cup 2019” w Strzelcach Opolskich
– 19 stycznia, I miejsce w „Double Cup”w Kozłowie k. Gliwic
– 27 stycznia, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Rudzie Śląskiej
Ponadto w sobotę 26 stycznia rozegraliśmy sparing na hali w Bytomiu-Stolarzowicach z „Tempem” (wygrana 30:4). W naszym zespole na testach pojawił się bramkarz.

2007:

Rocznik 2007, swoje treningi przez cały miesiąc, cztery razy w tygodniu odbywał na hali MOSIR Radzionków. W głównej mierze zawodnicy skupiali się nad wzmocnieniem mięśni oraz techniką indywidualną czy grą 1×1. Mecze kontrolne rozgrywamy na dworze zawsze chętnie korzystając z zaproszeń do rozegrania sparingów. Pomimo złych warunków pogodowych udało się rozegrać jeden mecz oraz wziąć udział w turnieju:

TS Szombierki Bytom – UKS Ruch Radzionków 4-3 (3-0, 0-2)

Pierwszy mecz Nowego Roku rozgrywaliśmy w 3 tercjach po 20 minut. Mecz od początku stał na wysokim poziomie, lecz to przeciwnik bo naszych błędach szybko uciekł nam na trzy bramki, fakt ten szybko zmotywował naszych zawodników do walki o każdy metr boiska i to poskutkowało dwoma golami. Pomimo wielu sytuacji z obu stron wynik się nie zmieniał i przegrywaliśmy 3-2, tuż przed końcem przeciwnik strzelił czwartek gola, co nie podcięło nam skrzydeł i młodzi zawodnicy „Cidrów” walczyli do końca strzelając kontaktową bramkę, lecz nie starczyło już czasu na gola dającego remis. Pomimo faktu, że ciągle trenujemy na hali zawodnicy nie zapomnieli jak gra się w piłkę na dużym boisku i bardzo dobrze panowali nad grą w całym spotkaniu i jest to dobry prognostyk na resztę okresu przed zmaganiami ligowymi.

Turniej piłki nożnej i beach soccera:

Nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju „Double Cup” rocznika 2006/2007.

Mecze rozgrywane były na boisku typu „orlik” oraz boisku plażowym, nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobry turniej pomimo faktu, że pierwszy raz mieli okazję grać na piasku i sprawiało im to wiele radości, zostawiając wiele sił, woli walki, serducha, uśmiechu i dobrej zabawy w każdym meczu, który rozegraliśmy. W turnieju wzięły udział drużyny m.in.: Orła Mokre, Millenium Gliwice, Sparty Zabrze, Ruchu Radzionków 2006 czy Odry Kędzierzyn Koźle. Nasi zawodnicy rozegrali 7 spotkań (3 orlik oraz 4 piasek) zajmując dobrą 6 lokatę patrząc na fakt, że cała nasza drużyna składała się z zawodników rocznika 2007.

2008:

Nowy rok rozpoczęliśmy od wspólnych treningów 2008 z wyróżniającymi się chłopakami z młodszej grupy. Zgodnie z planem pomimo zimy i kiepskiej pogody trenujemy korzystając z hali MOSiR Radzionków cztery razy w tygodniu. Mecze kontrolne rozgrywamy na dworze zawsze chętnie korzystając z zaproszeń do rozegrania sparingów. W styczniu odbyły się dwa mecze w których mogliśmy przećwiczyć różne warianty gry:

12.01 Stadion Śląski Chorzów – UKS Ruch Radzionków 4:6 (1:3)
W pierwszym meczu kontrolnym w nowym roku na bardzo dobrze przygotowanym a przede wszystkim zielonym boisku młodzi piłkarze Ruchu zmierzyli się z gospodarzami z Chorzowa. Obie drużyny bardzo fajnie operowały piłką, było mnóstwo pojedynków 1/1 i akcji z obu stron. Kibice zgromadzeni na meczu na pewno mogą być zadowoleni z widowiska które stworzyły obie drużyny.
Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobyli Kuba Dymiński 2, Błażej Paliga 2, Kamil Buchacz oraz Konrad Gaida.
Bardzo dobrze radzili sobie w obronie Remik Zawada i Filip Więckowski a tak, że wzorowo wprowadzali piłkę w wyższe strefy boiska.

27.01 Szombierki Bytom – UKS Ruch Radzionków 1:13
Bramki zdobyli : Konrad Gaida 6, Kamil Buchacz 5, Jakub Dymiński 1 oraz Jan Niewiadomski 1
Mecz całkowicie odbywał się pod dyktando młodych zawodników Ruchu. Dobra gra w piłkę i mnóstwo wygranych pojedynków 1/1.
Ponadto udaliśmy się do Jastrzębia i pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony zajmując II miejsce w międzynarodowym turnieju.
Turniej pod względem organizacji był wzorowy a sportowo wszystkie drużyny również były na bardzo wysokim poziomie, w związku z tym każdy mecz był wyrównany i decydowały szczegóły o końcowych rezultatach.

W lutym zespół rozegra kolejne mecze kontrolne m.in z Juventusem Piekary, Ruchem Chorzów czy Polonią Bytom.
W trakcie ferii zawodnicy udają się na obóz sportowy a pozostali którzy zostają na miejscu będą solidnie trenować by być gotowym do rozgrywek ligowych.

2009:

Zawodnicy rocznika 2009 wraz z Trenerem Jakubem Larisch na pierwsze zajęcia w nowym roku stawili się już 2 stycznia, gdzie wraz z rocznikiem 2008 odbyli kompleksowy trening na hali. Od tego czasu nasza drużyna trenuje 3x w tygodniu dodatkowo odbywając w weekendy gry kontrolne. W styczniu rozegraliśmy 2 z 3 zaplanowanych sparingów:
– vs Piast Gliwice 09 (wygrana 10:4)
– vs Szombierki Bytom 08 (wygrana 6:0)

Luty zapowiada się intensywnie, sparingi m.in z Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze czy Polonią Bytom.

 

2010:

Nowy rok rozpoczęliśmy od spokojnych przygotowań do wiosennej Ligi Żaków. Młodzi podopieczni trenera Krzysztofa Sosinka trenują 3x w tygodniu na Hali MOSiR Radzionków i SP38 Suchej Górze. W miesiącu styczniu pracowaliśmy nad poprawą panowania nad piłką i szlifowaliśmy do perfekcji kierunkowe przyjęcie piłki.
Już w najbliższą niedziele mamy w planach rozegrać sparing z Szombierkami Bytom. W marcu czeka nas turniej halowy i mamy nadzieje że zima w końcu odpuści i będzie można grać i trenować na nowym obiekcie UKS-u i SMS-u Radzionków

 

2011-2013:

Podsumowanie miesiąca stycznia szkółki piłkarskiej 2011- 2013:
W styczniowym wydaniu, 21 stycznia rocznik 2011 rozegrał sparing w Katowicach z tamtejszą Sparta Katowice, mimo porażki 11 – 6, chłopaki uświadomili sobie że jeszcze długa droga do perfekcji, co było widać po kolejnych treningach na ich zaangażowanie i po kolejnych 2 tygodniach treningu przyszedł czas na sparing 03.02. z Rozbarkiem Bytom wygrywając 11:1, mimo wysokiego zwycięstwa trener i zawodnicy widzą w sobie rezerwy i nadal chcą poprawić swoje umiejętności.

Rocznik 2012 cały styczeń przepracował trenując i również jak drużyna starszych rozegrała sparing z Rozbarkiem Bytom 03.02 wygrywając 9:3. Tak wysokie zwycięstwo nie przyszło łatwo bo zawodnicy Rozbarku bardzo dobrze grali piłka i nawet wygrywali 3:1, po korektach w ustawieniu i rozmowach w czasie gry z zawodnikami u chłopaków było widać chęć walki i radość z kolejnych strzelonych bramek, dlatego trener jest pełen optymizmu nad przyszłością tego rocznika.

Rocznik 2013 to nasz najmłodszy zespół który trenuje w UKS Ruch Radzionków i mimo tak młodego wieku już widać potencjał jaki większość z nich prezentuje. Efektem był sparing 26.01.19 na hali mosir w Radzionkowie z Rozbarkiem Bytom, nie było wyników końcowych bo chłopaki równocześnie grali na 3 boiskach i przechodzili w grupach 3 osobowych do kolejnego przeciwnika, ale można było zaobserwować że zawodnicy Rozbarku jak i UKS Ruch dzielnie walczyli i dużo było akcji indywidualnych, które kończyły się pięknymi bramkami. W lutowym okresie też będzie czas na treningi i konfrontacje z innymi drużynami. Tylko tak dalej!