Półmetek sezonu, czyli przed siedemnastą kolejką drugiej ligi

W tym drugim przypadku jednak trudno spodziewać się, że regularnie przegrywająca u siebie Miedź sprosta najlepszej na wyjazdach drużynie ligi. A na tym tle trudniej wygląda pojedynek Zawiszy, który na wyjazdach częściej tracił punkty, niż zdobywał ich komplet.
W cieniu korespondencyjnego pojedynku na szczycie zagrają w najciekawszych bez dwóch zdań meczach kolejki Czarni Żagań z Zagłębiem Sosnowiec i GKS-u Tychy z Nielbą Wągrowiec. Różnice między tymi zespołami są tak niewielkie, że każdy z nich może liczyć na wskoczenie tuż za plecy najlepszej dwójki (a niektóre nawet na wyprzedzenie Zawiszy, w przypadku straty przez niego punktów), ale i obawiać się mogą zakończenia pierwszej rundy w środku tabeli.
A do tego przecież wyjazdowe mecze czekają inne drużyny górnej połowy tabeli – Jarota jedzie do Częstochowy, Górnik do Wrocławia, a Bałtyk do Janikowa – więc ich zwycięstwa wcale nie są oczywistością.
Do bardzo ciekawego pojedynku dojdzie także na dole stawki, gdzie przedostatnia Elana Toruń podejmie trzecią od końca Lechię Zielona Góra. Różnica między nimi to tylko punkt. A istnieje przecież taka możliwość, że z ligi spadną tylko dwa najsłabsze zespoły.

Program siedemnastej kolejki drugiej ligi grupy zachodniej, w której wszystkie mecze odbędą się w sobotę 31 października:

ASPN Miedź Legnica – KS Ruch Radzionków, godzina 11:00
KS Polonia Słubice – SP Zawisza Bydgoszcz, godzina 12:00
GKS Tychy – MKS Nielba Wągrowiec, godzina 13:00
PTS Ślęza Wrocław – KS Górnik Polkowice, godzina 13:00
KS Raków Częstochowa – JKS Jarota Jarocin, godzina 14:00
TKP Elana Toruń – KS Lechia Zielona Góra, godzina 14:00
MKS Czarni Żagań – Zagłębie Sosnowiec S.A., godzina 14:00
MKS Tur Turek – GKS Olimpia Grudziądz, godzina 14:00
MLKS Unia Janikowo – SKS Bałtyk Gdynia, godzina 14:00