Poprzeczka znowu w górze. Zagramy z Podlesianką

Ruch Radzionków w środowy wieczór rozegra kolejne spotkanie w ramach IV-ligowego sezonu. Po Rozwoju Katowice przy Knosały zjawi się inna ekipa z Katowic – Podlesianka.

Kalendarz pierwszych meczów w rozgrywkach nie jest dla “Cidrów” łaskawy. Na “dzień dobry” piłkarze Ruchu mierzyli się z trzecią drużyną ubiegłego sezonu. Egzamin zdali, pokonując Rozwój 3:2. Optymistyczne rozpoczęcie zmagań popsuł trudny wyjazd do Dąbrowy Górniczej. Miejscowa Unia, która wyraźnie “nie leży” “Żółto-Czarnym”, pokonała podopiecznych trenera Marcina Dziewulskiego 2:1.

Podrażnione wpadką “Cidry” będą chciały w środę poprawić punktowy dorobek, by u progu sezonu trzymać się blisko ścisłej czołówki tabeli. Poprzeczka znów zawiśnie jednak wysoko, bo tą ostatnią póki co stanowią między innymi ich najbliżsi rywale. Podlesianka zaczęła znakomicie, wygrywając na wyjeździe z wzmocnioną latem Przemszą Siewierz aż 4:0. Domowe zwycięstwo z wymagającą rezerwą Piasta Gliwice tylko wzmocniło przekonanie, że zespół ze stolicy województwa może w tym sezonie mocno namieszać w IV-ligowej stawce.

– Z respektem i szacunkiem oczekujemy środowej kolejki, która też będzie dla nas bardzo trudna – mówił po sobotnim zwycięstwie trener Podlesianki Dawid Brehmer, mając na myśli wyprawę do Radzionkowa. Póki co z postawy podopiecznych może być jednak zadowolony. Zespół, który objął przed sezonem po Damianie Ostrowskim (kończąc jednocześnie karierę piłkarską) nie tylko punktuje, ale prezentuje przy tym dobry futbol. Spore znaczenie dla ekipy z Sołtysiej mają ruchy kadrowe, wykonane w tygodniach poprzedzających start rozgrywek. Klub zakontraktował doświadczonych Patryka Mendelę (Przemsza Siewierz) i Daniela Paszka (AKS Mikołów, wcześniej m.in. Ruch Chorzów), Zespół uzupełnili również młodzieżowcy: Oliviwer Gasz (Rozwój), Daniel Wilczkiewicz (Unia Książenice) i Mateusz Wacławski (Ruch Chorzów). Na gwiazdę drużyny w pierwszych meczach wyrasta jednak dobrze znany z IV-ligowych boisk Jacek Jarnot, który z dorobkiem 5 goli przewodzi klasyfikacji strzelców.

W składzie “Cidrów”, które na dwa pierwsze spotkania wychodziły w identycznych zestawieniach, po porażce w Dąbrowie Górniczej można spodziewać się korekt. W sobotę kolejną dobrą zmianę dał Marcin Kowalski, a pierwsze minuty w rozgrywkach zaliczyli wracający po kontuzjach Rafał Kuliński i Michał Szromek. Niewykluczone, że rezerwowi w starciu z Unią w środę dostaną okazję do gry od pierwszych minut.

W poprzednim sezonie oba zespoły rozegrały między sobą dwa, wyrównane mecze. W Katowicach lepsze były “Cidry” wygrywając 2:1. Z rewanżu w Radzionkowie komplet punktów po zwycięstwie 2:0 wywieźli katowiczanie.

Starcie z Podlesianka zapowiada się więc interesująco. Zapraszamy na stadion przy Knosały. Początek meczu w środę o godzinie 17:30. Dla osób, które nie mają możliwości zjawić się w tym terminie na trybunach, uruchomimy transmisję “na żywo” w systemie PPV. Będzie dostępna pod adresem: https://live.ruchradzionkow.com.