Przed finałem śląskiego Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała

Dla „Cidrów” finałowy mecz to także okazja do rewanżu na Rekordzistach. W półfinale tego pucharu 1 czerwca 2016 roku zdecydowanie lepsi okazali się rywale, wygrywając przy Narutowicza 2:0. Prawdę powiedziawszy, różnica klas pomiędzy tymi zespołami był przez pełne dziewięćdziesiąt minut gry widoczna. W jutrzejszym starciu także faworytem będą goście, ale radzionkowian z pewnością stać na niespodziankę, a na pewno ich zamiarem będzie rozegranie takiego meczu, by różnica poziomów rozgrywkowych obu drużyn nie była zauważalna.

Ruch Radzionków po wojewódzki Puchar Polski sięgnął ostatni raz w 2009 roku, pokonując w finale 4:1 Zielonych Żarki. Tamto zwycięstwo pamiątać mogą dwaj piłkarze, których występu spodziewać możemy się jutro, czyli Marcinowie Trzcionka i Dziewulski. Bramki w tamtych rozgrywkach dla „Cidrów” strzelał zaś mięzy innymi Karol Kajda, który od nowego sezonu znów będzie piłkarzem Ruchu.

Mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej po między wicemistrzem pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi Ruchem Radzionków a trzecią drużyną trzeciej ligi w grupie trzeciej Rekordem Bielsko-Biała rozpocznie się jutro o godzinie 16:00. Na to spotkanie obwiązywały będą takie same ceny i zasady sprzedaży biletów jak na mecze ligowe w całym  sezonie.

Sponsorem meczu Ruchu z Rekordem będzie firma: