Przed finałem wojewódzkiego Pucharu Polski z Zielonymi Żarki

Na jutrzejszy mecz trener Rafał Górak powołał „prawie drugoligowy” skład. Zabraknie w nim bowiem piłkarzy wystawionych na tzw. listę transferową, a z zawodników, którzy znajdą miejsce w drugoligowej kadrze Ruchu Radzionków zabraknie jedynie młodego bramkarza Piotra Adamka, biorącego udział w szkoleniu trenerskim kapitana Adama Kompały oraz mającego wolne i przebywającego z turystyczną wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Tomasza Stranca. Oczywiście nie zagrają również w finale wojewódzkiego Pucharu Polski długotrwale kontuzjowani Tomasz Rzepka i Marcin Żmuda.

W kadrze przeciwko Zielonym Żarki znajdą się więc:

bramkarze: Patryk Ciasnocha, Jacek Jankowski,
obrońcy: Dawid Domański, Dawid Hajda, Piotr Mazur, Marcin Trzcionka, Michał Zioło,
pomocnicy: Marcin Dziewulski, Paweł Giel, Piotr Giel, Marcin Kowalski, Adrian Mielec, Adam Młynek,
napastnicy: Sebastian Gielza, Marcin Kocur, Marek Kubisz, Marek Suker.

Zieloni Żarki to trzecia drużyna pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi, a w poprzednim sezonie rywal Ruchu Radzionków w „starej” czwartej lidze. Trenerem Zielonych jest bardzo dobrze znany w Radzionkowie Janusz Kościelny, który ściągnął do Żarek liczne grono piłkarzy związanych w przeszłości z „Cidrami”. Ta lista byłych piłkarzy Ruchu grających w tej podmyszkowskiej miejscowości jednak w ostatnich tygodniach zmalała. Z Żarkami rozstało się bowiem kilku piłkarzy, wśród których znaleźli się najbardziej znani spośród radzionkowskich zawodników Rafał Kubik i Damian Cziba.

W poprzednim sezonie Ruch Radzionków wysoko wygrywał z Zielonymi, jesienią zwyciężając na wyjeździe 4:0, wiosną pokonując rywala przed własną publicznością w stosunku 4:1. Ostatnio drużyny te spotkały się w zimowym sparingu, w którym „Cidrom” ponownie udało się wbić rywalowi cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.