Przed meczem z Górnikiem w Czeladzi-Piaskach

Z tego punktu widzenia wskazać faworyta sobotniej potyczki nietrudno. Jednak trzeba pamiętać, że Górnik Piaski to wicemistrz tej ligi w dwóch ostatnich sezonach, dwa lata temu w rzutach karnych przegrywający w barażach awans do trzeciej ligi, i także przed tym sezonem głośno zapowiadający walkę o ścisłą czołówkę na finiszu sezonu. Z pewnością drużynę tą stać na o wiele lepsze wyniki niż te uzyskiwane na początku sezonu, a wgłębiając się w jej postawę kolejka za kolejką, to już widać wyraźny postęp, bo po trzech porażkach z rzędu, to właśnie w dwóch ostatnich meczach podopieczni trenera Roberta Orłowskiego, mający w składzie między innymi dwóch byłych piłkarzy Ruchu Radzionków – Łukasza Gad (w poprzednim sezonie), i Grzegorza Oberaja (w latach 2002-2003) – wywalczyli swój cały dorobek punktowy, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. I na pewno w Czeladzi-Piaskach liczy się na jedno z doświadczeń piłki nożnej, że to właśnie meczem z liderem często najłatwiej się przełamać. A już tym bardziej, jeśli mecz ten jest najważniejszym punktem festunu z okazji 90-lecia Klubu, a tak właśnie będzie w tym przypadku. Jak taka okoliczność może zmobilizować drużynę, przekonaliśmy przed niespełna tygodniem, już w pierwszych minutach naszego meczu z Polonią Poraj.

Ruch zatem z pewnością będzie faworytem, ale by zdobyć trzy punkty „Cidry” będą musiały przygotować się na twardą walkę i pełne skupienie, oraz potwierdzić dobrą skuteczność pod bramką rywala z dwóch ostatnich meczów.

Początek meczu szóstej kolejki pierwszej grupy czwartej ligi śląskiej pomiędzy Górnikiem Piaski a Ruchem Radzionków w sobotę o godzinie 13:00. Arbitrem tego spotkania będzie Robert Kowalczyk z Kolegium Sędziów w Częstochowie.