Przed wyjazdem do Ornontowic

Jeszcze nie do końca opadły emocje po środowym, niezwykle udanym spotkaniu derbowym, a już przed Ruchem kolejny mecz, w którym “Cidry” postarają się o przedłużenie serii zwycięstw i zachowanie czystego konta. Naszym rywalem w meczu wyjazdowym będzie Gwarek Ornontowice.

W Gwarku latem doszło do wielu zmian w kadrze zespołu. Ze składu, który zagrał w ostatnim meczu zainteresowanych drużyn (wygranym przez Ruch na wyjeździe 2:1) w Ornontowicach nie ma pięciu piłkarzy z podstawowej jedenastki, i trzech, którzy wchodzili wtedy z ławki rezerwowych. Z punktu widzenia radzionkowian największe osłabienie Gwarka to odejście Jakuba Sewerina, który we wspominanym meczu i w kilku wcześniejszych trafiał do siatki Ruchu (został w Gwarku jednak Jakub Zdrzałek, równie często w poprzednich meczach kąsający żółto-czarnych). Ubyli w większości piłkarze doświadczeni, a w ich miejsce pozyskano głównie piłkarzy młodych, bądź grających ostatnio w niższych ligach. Najbardziej doświadczony nowy zawodnik to Kamil Lewandowski, występujący ostatnio w Pniówku, a wcześniej mający doświadczenie w trzeciej i w drugiej lidze, który jednak w swoich dotychczasowych klubach był raczej piłkarzem rezerwowym. Wśród nowej młodzieży dobrze znany w Radzionkowie, bo przecież jeszcze w poprzednim sezonie grający dla Ruchu, Kevin Rocki uchodzić może za zawodnika doświadczonego.

Ta młoda nowa drużyna Gwarka sezon rozpoczęła w kratkę. Z dwóch wyjazdów – do beniaminka Podlesianki Katowice i do Unii Dąbrowa Górnicza – wróciła bez punktów (z bilansem bramek 0:7), ale za to u siebie wygrała 1:0 z rezerwą Rakowa, mistrzem poprzedniego sezonu, i głównym faworytem obecnego.

Historia wyjazdów Ruchu do Ornontowic także układa się w kratkę. Grając tam trzy razy, dwa razy wygraliśmy (2:1, i 3:1), a raz ponieśliśmy porażkę (1:3).

Jak będzie tym razem, przekonamy się jutro od godziny 17:00. Wsparciem dla Ruchu będą na pewno kibice, którzy z Radzionkowa w zorganizowanej grupie przyjadą na mecz.

Dla tych z Państwa, którzy zostaną w domach, przeprowadzimy transmisję na żywo.