Rafał Otwinowski z nowym kontraktem

Rafał Otwinowski przedłużył swój kontrakt z Ruchem Radzionków. Defensor, który latem trafił do “Cidrów”, będzie grać w “Żółto-Czarnych” barwach do końca sezonu 2023/24.

Dla Otwinowskiego to już drugi pobyt w Radzionkowie. Wcześniej – w sezonie 2011/12 – trafił do “Cidrów” w ramach wypożyczenia z Górnika Zabrze. W pierwszej lidze rozegrał wówczas 8 spotkań, w każdym z nich wychodząc na boisko w podstawowym składzie. – Miałem przyjemność grać z Rafałem jeszcze w czasach I ligi w Radzionkowie. Teraz, już jako trener, cieszę się, że po kilku dobrych latach w RKS-ie Grodziec wrócił do klubu. Wystarczyło mu kilka miesięcy, bo znów dobrze się tutaj poczuć. Wiem od prezesa, że rozmowy o przedłużeniu umowy potoczyły się bardzo szybko – uśmiecha się trener Marcin Dziewulski.

W tym sezonie “Otwin” stał się kluczową postacią wicelidera IV-ligowej tabeli. Rozegrał aż 1260 minut, więcej uzbierał tylko Bartłomiej Gwiaździński. 29-latek jest podporą defensywy, która obok rezerw Rakowa Częstochowa jest zdecydowanie najskuteczniejsza w lidze. Otwinowski potrafi być groźny nie tylko pod swoją bramką, ale i w polu karnym przeciwnika. W 14 spotkaniach już 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców. – Od pierwszych sparingów stał się ważną postaci w drużynie. Jego głos ma duży wpływ na zespół, jego piłkarskie walory mocno poprawiły naszą grę w defensywie. Fakt, że wygrał plebiscyt na Najlepszego Piłkarza Roku też ma swoją wymowę. Rafał dobrze się z nami czuje, na boisku ma sporo do pokazania i powiedzenia. Cieszę się, że będzie z nami na dłużej – mówi trener Dziewulski.