Rezerwa zakończyła rundę

Ruch wystąpił w składzie: Ciasnocha – Sala, Hajda, Sosinka, Lasek – Marek (77′ Tobor), Szlufik, Młynek, Mużyłowski (85′ Kryst) – Cziba (75′ Panek), Christ.

Po spotkaniu trener Artur Skowronek powiedział: „Gwarek Zabrze to bardzo dobrze poukładany zespół. Zawodnicy są dobrze wyszkoleni technicznie i taktycznie. Młodzież z Zabrza, potwierdzajac te słowa, podniosła dziś wysoko poprzeczkę. Moim zawodnikom ciężko było przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę przeciwnika. Byliśmy często przy piłce, staraliśmy się prowadzić grę, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Uważam, że w przekroju całego spotkania powinniśmy zainkasować 3 punkty. Jednak jeśli nie wykorzystuje się tak znakomitych sytuacji jakie dziś mielismy, to nie można zgarnąć całej puli”.

Trener proszony o podsumowanie minionej rundy powiedział: „Po 17 kolejkach mamy 31 punktów i zajmujemy 6 miejsce w tabeli. Poza tym 10 razy wygraliśmy, 6 razy doznaliśmy porażki i raz podzieliliśmy się punktami. Bilans bramkowy to 48 strzelonych (najwięcej w naszej grupie) i 22 straconych goli. Jest to dorobek, którego nie można się wstydzić, jednak stać nas na więcej. Szkoda straconych punktów z Miedarami w meczach u siebie i na wyjeździe, z Carbo w Gliwicach, z Gwarkiem Zabrze u siebie, a nie wspomnę już o odebranch punktach z Nakłem. Teraz jest czas na przemyślenia i wyciągnięcie trafnych wniosków. Mamy juz zaplanowany czas przygotwań do rundy wiosennej, który musimy dobrze przepracować, a to z pewnością będzie procentować wynikami w rundzie rewanżowej. Do czołowki tabeli mamy już dość spory dystans, jednak mogę zapewnić że zrobimy wszystko, aby te straty odrabiać i wspinać się w górę tabeli. Kończąc chciałbym podziękowac wszystkim 32 zawodnikom, którzy brali udział w meczach mistrzowskich i dobrze reprezentowali barwy naszego klubu”.