Rozgrywki pucharowe rozpoczniemy od meczu w Bobrownikach Śląskich

Jutro o godzinie 17:30 Ruch rozpocznie swój udział w zmaganiach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom od wyjazdowego meczu z Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach pierwszej rundy, w myśl zasady, że przegrywający odpada. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry o awansie przesądzi konkurs rzutów karnych.

Górnik Bobrowniki Śląskie to zespół pierwszej grupy śląskiej Zina ligi okręgowej. Jeszcze niedawno wydawało się, że drużyna ta rozpocznie zmagania w A-klasie, jednak wycofanie się z czwartej ligi Znicza Kłobuck i zwycięstwo w barażowej walce o to zwolnione miejsce Jedności Przyszowice, sprawiło, że klub z dzielnicy Tarnowskich Gór jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z poprzedniego sezonu utrzymał się. W pierwszej kolejce nowego sezonu mecz tej drużyny nie odbył się, a zatem Górnik właśnie meczem z Ruchu rozpocznie grę w rozgrywkach 2021/22.

W meczach pucharowych podobnie, jak w lidze obowiązuje limit siedmiu zmian. Różnicą pomiędzy tymi rozgrywkami jest brak obowiązku wystawienia w składzie młodzieżowca.

W zespole żółto-czarnych w pierwszym meczu nie będzie mógł zagrać Amine Boudguiga, który pauzuje za dwie żółte kartki zebrane w poprzedniej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom.