Rozpoczął się nowy sezon młodzieżowy

Juniorzy rocznik 2000 – trener Łukasz Suder:

W sierpniu byliśmy na sześciodniowym obozie, gdzie solidnie przepracowaliśmy każdy dzień. Dwa treningi w dniu wdały się we znaki drużynie. Po obozie trenowaliśmy cztery razy w tygodniu. Niestety duża liczba zawodników przebywających na wakacjach ograniczała nas w sparingach, dlatego rozegraliśmy ich po obozie zaledwie dwa: z Myszkowem 0:2 oraz z Orzechem 6:0. Na obozie wygraliśmy z drużyną Kluczborka 3:1.

Rocznik 2001 – trener Wojciech Franiel:

Po zakończonych rozgrywkach ligowych drużyna miała wolne do 24 lipca. 25 lipca udaliśmy się na sześciodniowy obóz do Kluczborka, gdzie trenowaliśmy w naprawdę świetnych warunkach dwa lub trzy razy dziennie. Po powrocie z obozu w sierpniu trenowaliśmy cztery razy w tygodniu, a do tego rozegraliśmy kilka ciekawych sparingów. Mierzyliśmy się dwa razy z Gwarkiem Tarnowskie Góry ulegają niestety 0:2 oraz 1:3, dwukrotnie mierzyliśmy się również z Andaluzja Piekary Śląskie wygrywając odpowiednio 4:3 oraz 6:2, rozegraliśmy również jeden sparing z drużyną Polonii Bytom ulegając na boisku rywala 0:1. Przygotowując się do nowego sezonu rozgrywkowego w III lidze, w której jesteśmy beniaminkiem w okresie przygotowawczym odbyliśmy 35 jednostek treningowych oraz graliśmy sparingi więc wszyscy mamy nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do nowego sezonu, który na pewno będzie dla nas bardzo trudny. Warto dodać, że do drużyny dołączyło pięciu zawodników UKS Trójki Tarnowskie Góry, którzy podnieśli rywalizacje w zespole. 29 sierpnia rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy remisując na własnym boisku 4:4 z drużyną Andaluzji Piekary Śląskie po bramkach Pilarskiego (2), Cieślika oraz Kaniowskiego.

Rocznik 2002 – trener Marcin Dziewulski:

Miesiąc sierpień w wykonaniu rocznika 2002 był mimo wakacyjnego okresu i średniej frekwencji bardzo pozytywnie rokującym. Drużyna mądrze układana przez ostatnie lata przez trenera Sobalę przygotowywała się do startu nowego sezon w silnej II lidze śląskiej. Odbyliśmy 12 jednostek treningowych w tym trening plus wejście na basen na Ksieżej Górze, dwa sparingi i trzy zwycięskie mecze ligowe. W drużynie można zaobserwować pozytywną atmosferę, duże chęci, pomysł na grę i bardzo ciekawych, wartych obserwacji, zaufania i pracy na treningach zawodników.
Wyniki rozegranych spotkań ligowych:
MKS Zaborze – Ruch 2:3 (Stępień 2, Szromek)
Ruch – Jaworzno 6:2 (Stępień 5, Gryc)
Polonia Bytom – Ruch 1:5 (Stępień 2, Rydzkowski, Gryc, Deptała)

Rocznik 2003 – trenerzy Marcin Paździor, Henryk Sobala:

Rocznik 2003 podzielony został na dwa zespoły, a mianowicie na UKS Ruch i UKS Trójka Tarnowskie Góry. W obu zespołach występują zawodnicy wszystkich klubów partnerskich, czyli oprócz Ruchu są to UKS Trójka Tarnowskie Góry i TS Tarnowiczanka. Grupa z rocznika 2003 w sierpniu wzięła udział w obozie przygotowawczym w Myślenicach, grając sparingowo z takimi rywalami jak Cracovia Kraków (1:4) i Wisła Kraków (1:3). Zawodnicy UKS Ruch świetnie rozpoczęli rozgrywki w III Lidze Wojewódzkiej:
UKS Ruch – KF Akademia Pyskowice 6:0
Silesia Miechowice – UKS Ruch 2:5
Zawodnicy występujący w barwach UKS Trójka osiągnęli następujący rezultat:
APN Knurów – UKS Trójka 3:0
UKS Trójka – Andaluzja Piekary (przełożony)

Rocznik 2004 – trenerzy Henryk Sobala, Przemysław Wiszniewski:

Rocznik 2004 po awansie do III Ligi Wojewódzkiej (grupa eliminacyjna), podobnie jak roczniki starsze przygotowywał się do rozgrywek podczas obozu w Myślenicach. Tam drużyna zagrała sparingowo z Wisłą Kraków wygrywając 4:1. Również sparingowo na własnym obiekcie wygraliśmy 3:0 ze Zniczem Kłobuck (zwycięzca rozgrywek Podokręgu Częstochowa). Rozgrywki rozpoczęły się od mocnego uderzenia, gdyż naprzeciw siebie stanęli mistrzowie swoich Podokręgów. Ruch Radzionków (Bytom) i MKS Zaborze (Zabrze). Po ładnym meczu Ruch wygrał 6:4.

Rocznik 2004 II – trener Dawid Hajda:

Jak co roku, po miesięcznej przerwie, w sierpniu wróciliśmy do treningów. Pierwsze zajęcia odbyły się 10 dnia miesiąca. Mimo licznych wyjazdów wakacyjnych, na stadionie stawiło się dziesięciu zawodników, a frekwencja z każdym treningiem rosła. W tym miesiącu odbyło się osiem jednostek. Trenowaliśmy na stadionie oraz na boisku Jordan w Tarnowskich Górach. Z początkiem września, odbędą się badania klubowe, które przeprowadzi lekarz medycyny sportowej. Rozpocznie się również długo wyczekiwana liga. Pełny skład naszej drużyny poznamy w ciągu paru najbliższych dni.

Rocznik 2005 – trenerzy Przemysław Wiszniewski, Marcin Panońko:

Chłopcy z rocznika 2005 zaczęli treningi w sierpniu. Przez pierwszy tydzień sierpnia trenowali cztery razy w tygodniu żeby przygotować się do wyjazdu na obóz. Na obóz do Brzegu Dolnego wyjechaliśmy w drugim tygodniu, czyli od 08.08.2015 do 14.08.2015. Na obozie rozegraliśmy dwa sparingi z UKS trójka Tarnowskie Góry i z drużyna z Brzegu Dolnego. Po powrocie z obozu chłopcy trenują według ustalonego planu czyli trzy razy w tygodniu w poniedziałki, w czwartki i w piątki na Księżej Górze oraz na boisku Ruchu Radzionków. Pierwszy mecz ligowy rozegramy u siebie w niedziele 06.09.2015 z JSS Silesia Piekary. Mamy nadzieję, że start będzie udany.

Rocznik 2006 – trener Adam Dyrda:

Po miesięcznej przerwie wakacyjnej drużyna UKS „Ruchu” Radzionków z rocznika 2006 wznowiła treningi 4 sierpnia, trenując dwa razy w tygodniu na Księżej Górze i korzystając z miejscowych atrakcji: basenu, placu zabaw, parku linowego. Trener skorzystał z decyzji Podokręgu Bytom, który rok wcześniej niż planowano dopuścił rocznik 2006 do rozgrywek i zgłosił drużynę na rundę jesienną. W trakcie jej trwania „Cidry” zmierzą się w systemie mecz i rewanż z drużynami: Juventusu Piekary Śląskie, Andaluzji Piekary Śląskie oraz Przyszłości Nowe Chechło.
W ramach przygotowań do sezonu podopieczni trenera Adama Dyrdy rozegrali w sierpniu trzy spotkania sparingowe:
– z UKS Szombierkami Bytom 1:6 (rocznik 2005); bramka: Andruszkiewicz,
– ze Zgodą Repty Śląskie 15:1 (rocznik 2005); bramki: Kurek 2, Szydło, Spendel 2,  Andruszkiewicz 3, Tomanek, Ciongwa 3, Reska, Malicki, Poganiec,
– z kolonistami z ukraińskiego Zinkova 2:4; bramki: Szydło, Szałajko.
Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych planowane są jeszcze mecze z Górnikiem Bobrowniki Śląskie oraz ZSP 2 w Tarnowskich Górach-Pniowcu.
Od sierpnia drużyna posiada własną stronę internetową, którą prowadzi Pan Robert Spendel. Adres: http://ruchradzionkow2006.futbolowo.pl. Zapraszamy do odwiedzania.

Rocznik 2007 – trener Daniel Brzezina:

W sierpniu rozpoczęliśmy treningi po wakacyjnej przerwie. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu oraz w ostatnim tygodniu sierpnia trzy razy. Odbyliśmy siedem jednostek treningowych, frekwencja była znikoma bo raptem o średniej dziesięciu osób na treningu. Najniższa ilość osób trenujących jednego dnia to sześć, a najwyższa czternaście, która się pojawiła na kilka dni przed rozpoczęciem szkoły. Frekwencja usprawiedliwiona oczywiście okresem wakacyjnym. Ale wrzesień już zapowiada się bardzo pracowity bo grupa mocno się powiększyła o nowych adeptów piłki nożnej.

Rocznik 2007/2008 – trener Marcin Trzcionka:

Miesiąc sierpień upłynął bardzo szybko. Dzieci, jeżeli tylko były na miejscu z chęcią przychodziły na zajęcia, za co chciałbym serdecznie podziekować rodzicom, którzy muszą z nimi się pojawiać. Trenowaliśmy trzy razy w tygodniu, z czego jestem bardzo zadowolony na boisku głównym Ruchu. Zabawy z piłką, mecze między sobą oraz różnego rodzaju ćwiczenia pomocnicze na pewno pomogą dzieciom w rozwijaniu ich umiejętności i pasji. Usmiech z twarzy dzieci nie schodził, a to dobry znak na przyszłość.

Rocznik 2009/2010 – trener Marcin Dziewulski:

Sierpień był w większości naszych spotkań miesiącem zabawowym, integracyjnym i otwartym dla rodzeństwa czy też kuzynostwa naszych stałych młodych zawodników, jak i dla nowych dopisujących się chętnych chłopaków. Przeprowadziliśmy jedenaście jednostek treningowo-zabawowych z czego dziesięć na stadionie Ruchu Radzionków i raz na Księżęj Górze, w połączeniu z wejściem na basen. Miesiąc ten był przygotowaniem grupy 24 młodych ciekawych zawodników do planu-programu, jaki chcemy rozpocząć i wdrażać z dniem pierwszego wrześniowego treningu.