Ruch kontra Kolejarz Stróże, czyli pierwszy raz przed własną publicznością

Kibicom Ruchu zaprezentuje się w tym spotkaniu niemal zupełnie inna drużyna, niż ta, którą mogą pamiętać z poprzedniego sezonu. Już przed tygodniem, w przegranym meczu w Ząbkach z Dolcanem w premierowej kolejce zaplecza Ekstraklasy, trener Artur Skowronek, który w przerwie letniej pogodzić musiał się z odejściem z klubu aż trzynastu, w tym w większości czołowych piłkarzy, pozwolił zadebiutować w nowych barwach aż siedmiu zawodnikom, dla większości których był to pierwszy mecz na tak wysokim poziomie, czy wręcz w ogóle premierowy w profesjonalnej, dorosłej piłce nożnej. A przecież na debiut czekają jeszcze Michał Nalepa czy ostatnio zakontraktowany Marcin Krzywicki.
Ten zbudowany z większości bardzo młodych zawodników, wspartych kilkoma doświadczonymi piłkarzami, radzionkowski zespół, choć przegrał na inaugurację, to udowodnił, że w wielu z nich drzemie naprawdę spory potencjał, a drużyna ta z meczu na mecz nabierać powinna doświadczenia, pewności siebie, zgrywać się i niebawem stworzyć prawdziwy, ambitny monolit. I obyśmy jego zalążek zobaczyli już w jutrzejszej potyczce z Kolejarzem Stróże, który również szukać będzie trzech punktów po porażce w pierwszym pojedynku przed własną publicznością.

Ale dla tak młodej drużyny szczególnie ważne jest pełne wsparcie ze strony kibiców i one okazać może się decydujące. Przed pierwszym meczem na własnym stadionie, mocno, jak bodaj nigdy dotąd, pragniemy zapalować o głośny doping dla żółto-czarnych, i wyrozumiałość dla błędów, jakie na pewno przynajmniej na początku, tej drużynie będą się przytrafiać. Dla Ruchu kibice okazać mogą się prawdziwym przysłowiowym dwunastym zawodnikiem, który poniesie ich do czasem niespodziewanych zwycięstw. Z pomocą fanów radzionkowskich młodych i bardzo młodych piłkarzy stać na zagranie na nosie, tym wszystkim, którzy wieszą im co najwyżej walkę o utrzymanie w pierwszej lidze.

Początek inaugurującego sezon meczu na stadionie Ruchu Radzionków z Kolejarzem Stróże jutro, tj. w sobotę 29 lipca, o godzinie 17:00. Bramy na stadion, od strony ulicy Narutowicza i osiedla Stroszek otwarte zostaną już o godzinie 15:00. W związku z wdrożeniem od jutra nowego elektronicznego systemu identyfikacji kibiców i wprowadzaniem Kart Kibica prosimy o możliwie jak najwcześniejsze przybycie na stadion.

O zasadach organizacyjnych na stadionie, w tym o najważniejszych zmianach, przypominamy tutaj.

Zaś tutaj wspominamy historę meczów Ruchu Radzionków z Kolejarzem Stróże.