Ruch po drugiej serii testów wytrzymałościowych

Udziału w środowym treningu nie brali Marcinowie Kowalski i Krzywicki. Pierwszego czeka około trzech tygodni przerwy – zmaga się z bólami mięśni skośnych brzucha. Mający problemy z kolanem popularny „Krzywy” przechodził wczoraj badanie USG, które wykazało potrzebę przeprowadzenia rezonansu magnetycznego. Z kolei pod koniec treningu, podczas krótkiego wewnętrznego meczu zbicie mięśnia czworogłowego uda zgłosił przymierzany do gry w Ruchu, jego były kapitan, Marcin Dziewulski.
Tej trójki zabrakło dziś podczas badań wytrzymałości. Z tymże „Kowal” obserwował zajęcia z boku, a Krzywicki z Dziewulskim trenowali indywidualnie. A wyniki samych badań nie przyniosły niespodzianki. Najlepszy rezulat osiągnął Wojciech Mróz, który także przed rokiem daleko w tyle zostawił konkurencję.
Ale ogólnie w całych badaniach najkorzystniej wypadł Mateusz Wrzesień. – poinformował trener Artur Skowronek – Dziś osiągnął drugi wynik, a we wtorkowych testach wytrzymałości szybkościowej okazał się najlepszy.
Młody pomocnik, który ma szansę dołączyć do radzionkowskiego pierwszoligowca palmę pierwszeństwa w tych testach przejął od już nieobecnych w Radzionkowie Miłosza Przybeckiego i braci Mateusza i Michała Maków.
Ogólnie z dzisiejszych testów wytrzymałości Skowronek mógł być zadowolony. Inaczej niż we wtorek. Wtedy wyniki całej drużyny w badanich wytrzymałości szybkościowej wypadły poniżej oczekiwań.

Trenujący indywidualnie Dziewulski (Polonia Bytom) i najlepszy w testach Wrzesień (zawodnik UKS Ruch Chorzów, ostatnio wypożyczony do drużyny Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze), a także doświadczony Mariusz Muszalik (ostatnio Olimpia Elbląg) to zawodnicy, którzy uzyskali już zaufanie trenera. W sobotnim sparingu o to zaufanie walczyć będą testowani od kilku dni – bramkarze Michał Przybył (ostanio portugalski Sporting Braga) i Paweł Szokaluk (Chełmianka Chełmn) oraz Jakub Ochman (Przebój Wolbrom), Krzysztof Danielewicz (Zagłębie Lubin ME) i Dawid Jarka (GKS Katowice).