Ruch Radzionków będzie szkolił od 4 roku życia

Akademia Piłkarska Silesia jest to stowarzyszenie zrzeszające akademie z całego Śląska, w których szkoli się dzieci od 4 do 11 roku życia. Celem Akademii, który zbiega się z planami Klubu jest zarażenie piłką nożną dzieci od najmniejszych lat, przygotowując ich w sposób profesjonalny do rozpoczęcia treningów i rozgrywek w barwach Ruchu Radzionków. Nasza współpraca nie będzie się ograniczać tylko do treningów, lecz celem klubu jest zbliżenie dzieci i młodzieży do prawdziwej piłki, dlatego też planujemy rozpocząć serię spotkań, w których dzieci będą mogły poznawać szkoleniowców i zawodników naszego klubu.
Dzięki dużemu zasięgowi partnerów współpracujących z Akademią w zeszłym tygodniu podpisano porozumienie z UKS Akademią Piłkarską Silesia Tarnowskie Góry, która prowadzi już zajęcia na terenie swojego miasta oraz na utworzenie specjalnie dla Ruchu Radzionków UKS Akademii Piłkarskiej Radzionków, która na terenie naszego miasta będzie prowadziła zajęcia z dziećmi od 4 do 11 roku życia, które staną się zapleczem dla rozgrywek turniejowych czy ligowych.
Mamy nadzieję że to działanie wpłynie pozytywnie na rozwój piłkarski w naszym mieście. Naszym celem jest stworzeniem płynnego systemu szkolenia od 4 roku życia, tak by nasi kibice mogli się z nami utożsamiać od najmłodszych lat.

Wszelakie Pytania dotyczące zajęć w Tarnowskich Górach oraz o przygotowaniach do zajęć w Radzionkowie otrzymacie Państwo pod numerem telefonu 723776368 (trener Krystian Szyguła). Zachęcamy do odwiedzenia akademickiej strony internetowej www.apsilesia.pl.