Ruch – Raków II Częstochowa 1:2

To był naprawdę godny mecz dwóch najlepszych drużyn pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi. W trzymającym w napięciu i rozgrywanym w szybkim tempie spotkaniu liderujący stawce Ruch Radzionków przegrał 1:2 z drugą w tabeli rezerwą Rakowa Częstochowa. Tuż przed przerwą czerwonymi kartkami ukarani zostali Oziębała i Tomasz Harmata. Po zmianie stron w ciągu trzech minut najpierw Apolinarski, a potem Mazurek pokonali Rafała Strzelczyka, ale ten uchronił potem Ruch przed stratą trzeciej bramki broniąc w 77 minucie rzut karny. Ruch ruszył do odrabiana strat, ale tego dnia stać go było tylko na trafienie Rafała Kulińskiego po podaniu Adama Barana. W ten sposób nastąpiła zmiana na fotelu lidera, a Ruch pierwszy raz z boiska zszedł pokonany.

11 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 16 października 2021, godz. 15:00
Ruch – Raków II Częstochowa 1:2 (1:2)
0:1 – Apolinarski 60.
0:2 – Mazurek 63.
1:2 – Kuliński 77.
Ruch: Strzelczyk – Banaś (73. Baran), Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Siwy (64. Turczyn), Kopeć (64. Boudguiga), Kuliński, Piecuch (46. Pietryga), Nawrocki (73. Wojsyk). Trener: Dziewulski.
Raków: Mądrzyk – Chłód, Czekaj, Mazurek (90., Głasek), Kucharczyk (80. Lenartowski), Niedziałkowski (46. T. Kubik), Tylec (61. Danilczyk), Malinowski, Bator (55. Apolinarski), Budnicki, Oziębała. Trener: Kuźma.
Sędzia: Kuropatwa (Ruda Śląska).
Żółte kartki: Boudguiga 63., Kuliński 80., Trzcionka (po meczu) – Chłód 4., Tylec 13., Bator 29., T. Kubik 72, Malinowski 73., Mądrzyk 87.
Czerwone kartki: Harmata 45. – Oziębała 45.