Ruch rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Nowemu opiekunowi żółto-czarnych zaprezentowała się zdecydowana większość zawodników z kadry rundy jesiennej. Zabrakło jedynie cały czas borykającego się z groźną kontuzją z jesieni Sebastiana Foszmańczyka oraz dwóch młodzieżowców: Tomasza Dyra, który jest bliski przenosin do Miedzi Legnica, której zespół rezerw ma zasilić; oraz Jakuba Kulińskiego, przebywającego na tygodniowych testach w czeskim Baniku Ostrava. Ponadto indywidualnie pracował kontuzjowany Marcin Trzcionka.
Z zawodnikami Ruchu trenowało także dwóch sprawdzanych piłkarzy: pomocnik Robert Taszek, który z Ruchem pracował już w rundzie jesiennej, ostatnio bez przydziału klubowego, a wcześniej znany z występów w Sarmacji Będzin i Polonii Bytom oraz obrońca Tomasz Harmata, w pierwszej części sezonu związany z Silesią Miechowice, a wcześniej grający między innymi w młodzieżowych zespołach Polonii Bytom, Starcie Bogdanowice czy LZS Piotrówka.
Zimowe przygotowania drużyna Ruchu spędzi w rozjazdach, korzystając z gościnnych obiektów hali MOSiR w Radzionkowie, gdzie korzystać będzie z siłowni, oraz stucznych boisk Stadionu Śląskiego Chorzów, Wyzwolenia Chorzów oraz boiska „Jordan” w Tarnowskich Górach.
Pierwszy sparing planowany jest na 21 stycznia, a rywalem będzie Skra Częstochowa.