Ruch – Warta Zawiercie 4:2

Ruch Radzionków wygrał u siebie z wyprzedzającą go przed meczem o dwa punkty Wartą Zawiercie 4:2, i tym samym kosztem tego przeciwnika awansował na czwarte miejsce w tabeli pierwszej grupy śląskiej Zina czwartej ligi. W 8 minucie po centrze Amine Boudguigi wynik strzałem głową otworzył Michał Szromek. W 34 minucie po dośrodkowaniu Miłosza Ćwielonga z rzutu rożnego piłka znalazła drogę do siatki po uderzeniu głową Roberta Wojsyka. Tuż po zmianie stron wynik podwyższył Bartłomiej Gwiaździński finalizując podanie od Kamila Banasia. W 58 minucie prowadzenie Ruchu zmniejszył Adamiecki, ale już dwie minuty później w sytuacji sam na sam znów trzy bramki przewagi dał Ruchowi Szromek, którego długim prostopadłym podaniem obsłużył Marcin Trzcionka. Wynik meczu ustalił zaś w 87 minucie Bębenek, który strzałem z rzutu karnego (faulował Patryk Wnuk) pokonał Mateusza Szukałę.

30 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 26 maja 2021, godz. 19:00
Ruch – Warta Zawiercie 4:2 (2:0)
1:0 – Szromek 8.
2:0 – Wojsyk 34.
3:0 – Gwiaździński 47.
3:1 – Adamiecki 58.
4:1 – Szromek 60.
4:2 – Bębenek 87. (rzut karny)
Ruch: Szukała – Trzcionka, Pietrycha, Harmata, Ćwielong (71. Skalski), Turczyn, Gwiaździński (65. Wnuk), Banaś (60. Piecuch), Szromek, Boudguiga (60. Kopeć), Wojsyk. Trener: Dziewulski.
Warta: Maścibrzuch – Grim (52. Trojak), Mąka, Adamiecki, Bębenek, W. Majchrzak (75. Chmielewski), Gajecki, Maszczyk, Bartusiak, Wrona, Kamiński. Trener: R. Majchrzak.
Żółte kartki: Ćwielong 7. – Bębenek 85., Gajecki 90.