Skromne zwycięstwo w zimowej scenerii

Zimowa aura nie przeszkodziła piłkarzom Ruchu Radzionków w rozegraniu spotkania 19 kolejki IV ligi z Gwarkiem Ornontowice. Ruch pokonał gości 1:0 i śrubuje swoje udane serie.

Spotkanie z Gwarkiem okazało się bodaj najtrudniejszym z dotychczasowych starć ekipy trenera Marcina Dziewulskiego tej wiosny. Do przerwy wynik był bezbramkowy, po zmianie stron okazje na jego otwarcie mieli jedni i drudzy. W bramce Ruchu znakomicie spisywał się powracający miedzy słupki za kontuzjowanego Mateusza Szukałę Rafał Strzelczyk. Gola na wagę trzech punktów w 66. minucie zdobył Bartosz Nawrocki, który z zimną krwią wykorzystał asystę Marcina Trzcionki. Dla „Cienkiego” występ przeciwko ornontowiczanom był pierwszym w tym roku kalendarzowym.

Zwłaszcza po przerwie publiczność zgromadzona przy Knosały nie mogła narzekać na nudę. Już po otwarciu rezultatu jedni i drudzy mieli okazje na jego zmianę. Po jednym razie obijali poprzeczki swoich przeciwników, ostatecznie jednak wynik utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra. Tym samym Ruch kontynuuje serię już siedmiu kolejnych zwycięstw, przy okazji których nie stracił ani jednej bramki. „Cidry” w tabeli wciąż mają 3-punktową stratę do rezerw Rakowa Częstochowa, które tego samego dnia ograły na swoim boisku Unię Kosztowy.

Ruch Radzionków – Gwarek Ornontowice 1:0 (0:0)

1:0 – Bartosz Nawrocki 66′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Pietryga, Otwinowski, Ćwielong – Kopeć (76′ Zalewski), Gwiaździński, Kuliński (90′ Dudziński), Siwy (46′ Trzcionka), Bougduiga (66′ Piecuch) – Nawrocki (87′ Matysek). Trener: Marcin Dziewulski.

Gwarek: Ćwik – Lewandowski, Majeranowski, Ściślak (63′ Kowalik), Boczar, Cichoń, Rytykovsyi, Gogatishvili (54′ Kryvych), Kasprzyk, Zdrzałek, Wawoczny (67′ Miłek). Trener: Łukasz Biliński.

Żółte kartki: Prytykovskyi, Majeranowski (Gwarek)