Sparing: Ruch – Unia Turza Śląska 2:1

W ostatnim meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym, Ruch wygrał u siebie z przedstawicielem drugiej grupy śląskiej czwartej ligi Unią Turza Śląska 2:1. W pierwszej połowie, w której więcej z gry mieli goście, do ich siatki trafił w 16 minucie Kacper Zalewski przytomnie uderzając piłkę wybitą przez rywala. Po zmianie stron, kiedy przeważać zaczęli gospodarze, to zawodnicy Unii doprowadzili do wyrównania, trafiając w 64 minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Bartłomieja Gwiaździńskiego. Ostatnie słowo należało jednak do „Cidrów”, którym zwycięstwo dała bramka zdobyta głową przez Rafała Otwinowskiego, któremu piłkę z rzutu rożnego dograł Rafał Kuliński.

Sparing, 6 sierpnia 2021, godz. 18:15
Ruch – Unia Turza Śląska 2:1 (1:0)
1:0 – Zalewski 16.
1:1 – 64. (rzut karny)
2:1 – Otwinowski 81.
Ruch: Strzelczyk (46. Szukała) – Trzcionka (67. Pietryga), Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Turczyn (46. Siwy), Kuliński, Zalewski (67. Dudziński), Nawrocki (46. Gwiaździński), Piecuch (67. Boudguiga), Wojsyk (61. Nawrocki). Trener: Dziewulski.