Świetny początek i udane zakończenie

Wygrywamy z Victorią Częstochowa i budujemy serię domowych zwycięstw. Brawo “Cidry”!

Rzadko zdarza się, by mecz ułożył się tak po myśli jednej ze stron, jak w starciu Ruchu z Victorią Częstochowa. Już w 2. minucie jeden z graczy gości zagrał ręką w swoim polu karnym, a “jedenastkę” na gola zamienił Bartosz Nawrocki. W 7. minucie najskuteczniejszy snajper ligi ruszył do piłki zagranej od własnej bramki przez Rafała Strzelczyka i wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Dawida Jargosza. Sędzia bez wahania pokazał obrońcy Victorii czerwoną kartkę i wydawało się, że “Cidry” są na prostej drodze, by pokonać broniących się przed spadkiem z ligi przeciwników.

Podopieczni trenera Marcina Trzcionki szybko jednak roztrwonili jednobramkową przewagę. W 14. minucie goście, którzy sygnalizowali, że białej flagi wcale nie zamierzają wywieszać, doprowadzili do remisu za sprawą celnej “główki” Marcina Kowalskiego.

Ruch dominował na boisku, ale miał problemy z finalizacją swoich akcji. Brakowało uderzeń na bramkę Rafała Koteckiego, na domiar złego jeszcze w pierwszej odsłonie z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Bartosz Nawrocki.

Zastąpił go Szymon Cichecki, po którego asyście decydującego gola zdobył w 85. minucie zdobył wprowadzony po przerwie Michał Szromek. Do tego momentu gospodarze bili głową w szczelny mur częstochowian, którzy od czasu do czasu sami próbowali zagrozić bramce Strzelczyka. Ostatecznie wracają do domów bez punktów, a “Cidry” budują swoją serię zwycięstw przed własną publicznością i uzupełniają dorobek o trzy, dopisane do tabeli oczka.

Ruch Radzionków – Victoria Częstochowa 2:1 (1:1)

1:0 – Bartosz Nawrocki 3′-k
1:1 – Marcin Kowalski 14′
2:1 – Michał Szromek 85′

Ruch: Strzelczyk – Harmata, Fulianty (66′ Turczyn), Otwinowski, Ćwielong, Kowalski, Siwy (71′ Szromek), Gwiaździński Zalewski (61′ Kopeć), Matysek, Nawrocki (26′ Cichecki). Trener: Marcin Trzcionka.

Victoria: Kotecki – Tomczyk (46′ Cnotalski), Mazerant, Krupa, Jargosz, Przybylski, Krysik, Piątkowski, Matyja (87′ Juchnik), Kiełkowicz (77′ Słabosz), Kowalski. Trener: Adrian Pasieka.

Sędzia: Przemysław Greń (Bielsko-Biala)
Czerwona kartka: Dawid Jargosz 7′ (za faul)