Sześciu nowych piłkarzy w Ruchu Radzionków

Adam Giesa urodził się 16 grudnia 1982 roku w Siemianowicach Śląskich. Ma na swoim konce w latach 2001-2004 dwadzieścia cztery mecze w Ekstraklasie w barwach GKS-u Katowice, którego jest wychowankiem. Ostatnie sezony spędził w niższych ligach, głownie na terenie Górnego Śląska. Grał m. in. w Szczakowiance Jaworzno, Walce Makoszowy czy przede wszystkim w Rozwoju Katowice, ale także w Kolejarzu Stróże czy w swoim ostatnim klubie, Ruchu Zdzieszowice, w barwach którego w sezonie 2010/2011 zagrał dwadzieścia sześć spotkań na boiskach drugiej ligi, zdobywając pięć bramek.

Urodzony 24 maja 1978 roku w Gliwicach Jarosław Kaszowski, występować może na boku pomocy lub obrony. Co ciekawe całą swoją piłkarską karierę wierny był jednemu klubowi, Piastowi Gliwice, z którym przeszedł drogą z B-klasy do Ekstraklasy, a z którym rozstał się dopiero kilka tygodni temu. W gliwickim klubie rozegrał w przeciągu dwóch sezonów trzydzieści trzy mecze w Ekstraklasie, a w ostatnim swoim sezonie przy Okrzei wystąpił w dziewiętnastu pierwszoligowych meczach.


Bartosz Kopacz
jest środkowym obrońcą, a urodził się 21 maja 1992 roku w Jastrzębiu Zdroju. Karierę zaczynał w miejscowym MOSiRze, skąd trafił do GKS Jastrzębie. Tam wypatrzył go Górnik Zabrze, w którym od roku występuje w Młodej Ekstraklasie, rozgrywając w niej dwadzieścia trzy mecze i zdobywając w nich jednego gola. Po sezonie dołączył do drużyny juniorów Górnika, z którymi wywalczył Wicemistrzostwo Polski. Do drużyny Ruchu Radzionków przymierzany był już pół roku temu, wystąpił nawet w jednym meczu sparingowym, już wtedy zdobywając uznanie trenera Artura Skowronka.


Damian Michalik
to ofensyny pomocnik lub napastnik drużyny Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze, w barwach której rozegrał dwadzieścia meczów i zdobył dwie bramki. Urodzony 31 lipca 1992 roku w Knurowie piłkarz jest wychowankiem Górnika (grał też w drużynach juniorskich Energetyka ROW Rybnik), a niedawno wraz z juniorami zabrzańskiego klubu świętował Wicemistrzostwo Polski.


Michał Nalepa
(urodzony 22 stycznia 1993 roku w Chrzanowie) to środkowy obrońca, wychowanek Unii Oświęcim. Do Wisły Kraków trafił w sezonie 2007/08, w ostatnim roku przebiajając się z drużyn juniorskich tego klubu do zespołu Młodej Ekstraklasy, w której rozegrał dwadzieścia sześć meczów, większość w podstawowym składzie i w pełnym wymiarze czasowym, zdobywając w nich trzy bramki. Nalepa regularnie powyływany jest do reprezentacji Polski U-18.

Pochodzący z Będzina wychowanek Sarmacji Rafał Otwinowski to kolejny piłkarz, który na swoim koncie ma świeżo zdobyte Wicemistrzostwo Polski Juniorów w barwach Górnika Zabrze. Ten urodzony 2 lipca 1992 roku obrońca grał też w Młodej Ekstraklasie, rozprezentując tam zabrzan w jedenastu meczach.

Wszystkim nowym piłkarzom Ruchu Radzionków życzymy wszystkiego najlepszego na boiskach pierwszej ligi!