Szymon Cichecki na dłużej w Ruchu

Cichecki przeniósł się do Ruchu z Szombierek Bytom wraz z Bartłomiejem Gwiaździńskim tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego. 24-latek w żółto-czarnych barwach rozegrał dotychczas 15 meczów o stawkę, zdobywając w nich dwa gole i notując trzy asysty.
– Szymon potrzebował trochę więcej czasu na aklimatyzację niż Bartek Gwiaździński, który trafił do nas w tym samym momencie. Uraz i mniejsze doświadczenie sprawiły, że dłużej wchodził do gry. Teraz jest zdrowy, każdego dnia widać u niego uśmiech i radość z tego, że z nami pracuje. W sparingach pokazuje swoją jakość, przyspieszenie, coraz lepsze „czucie” z kolegami z drużyny. – zauważa szkoleniowiec „Cidrów”.

Dzięki nowej umowie skrzydłowy swoje atuty będzie prezentować w Radzionkowie do końca sezonu 2022/23. – Moment, w którym Szymon trafił do nas z Szombierek był dość nagły, w dodatku przychodził do nas z kontuzją. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że obie strony będą fair podpisując roczną umowę, a jeśli wszystko pędzie dobrze, kontrakt zostanie przedłużony. Tak się teraz dzieje. To obustronna decyzja, Szymon czuje się tu dobrze, a my widzimy w nim niesamowity potencjał. – tłumaczy trener Dziewulski.

„Cichemu” życzymy zdrowia, sportowej formy i sukcesów z ekipą „Żółto-Czarnych”.

Minimum 4 znaki