Testowanie i zgranie – oto cel na sparing z Leśnicą

W testmeczu z trzecioligowcem z opolszczyzny w bramce Ruchu Kiełpina jeszcze nie zobaczymy, podobnie jak Piotra Adamka. Dostępu do radzionkowskiej świątyni strzec będą po 45 minut Przemysław Wróbel i Krzysztof Baran – czyli testowani golkiperzy, z których tylko jeden ma szanse na kontrakt w Ruchu Radzionków.
Trener Artur Skowronek po zakończeniu meczu podejmie decyzję nie tylko w sprawie tej dwójki, lecz wystawi też końcową ocenę na temat testowanych graczy z pola: obrońcy Marcina Biernata oraz napastnika Michała Stecia, ale także awizowanego do występu w jutrzejszym meczu pomocnika Damiana Sieniawskiego (ostatnio słowacki FK Bodva Moldava nad Bodvou). Tymczasem sztab szkoleniowy podziękował już sprawdzanemu w ostatnich dniach Szymonowi Sobczakowi (Górnik Zabrze).
W sparingu z Leśnicą pokazać na boisku powinni się jednak niemal wszyscy zawodnicy, wyłączywszy oprócz dwóch bramkarzy także piłkarzy kontuzjowanych: Marcina Kowalskiego i Krzystofa Danielewicza (obaj powinni znów uczestniczyć w zajęciach drużyny w przyszłym tygodniu) i Marcina Krzywickiego (wyniki rezonansu poznamy najpewniej jutro), a także testowanych w innych klubach braci Pawła i Piotra Gielów.

Początek sparingowego meczu Ruchu Radzionków z LZS Leśnica jutro o godzinie 11:30 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie.