Tłoczno na pierwszym treningu

W treningu rozpoczynającym letnie przygotowania wzięli więc udział bramkarze Piotr Adamek, Jacek Jankowski (trenował indywidualnie na siłowni) i Marcin Suchański, oraz Michal Farkaš, Damian Kaciczak, Marcin Kowalski, Piotr Łopuch, Marcin Trzcionka, Vladimír Balát, Ján Beliančin, Mateusz Cieluch, Dawid Gajewski, Paweł i Piotr Giel, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz i Michał Mak, Wojciech Mróz, Miłosz Przybecki, Piotr Rocki i Dawid Jarka. Co prawda żaden z tych piłkarzy nie wykluczył pozostania w drużynie trenera Artura Skowronka, ale dużej części z nich kończą się kontrakty, części upływa okres wypożyczeń, część budzi zainteresowanie innych klubów, dlatego sztab szkoleniowy drużyny poważnie brać pod uwagę musi poszukiwanie następców. Dlatego bacznie przyglądano się zawodnikom przymierzanym do gry w żółto-czarnych barwach, a na inauguracyjnym treningu pojawiło się ich aż trzynastu.

Piłkarzami aspirującymi do gry w Ruchu, którzy po raz pierwszy spotkali się dziś z nowymi kolegami byli bramkarz Łukasz Jarosiński (ur. 1988) z Górnika Polkowice; obrońcy: Michał Nalepa (ur. 1993) i Damian Skołorzyński (ur. 1991) z Wisły Kraków, Tomasz Łazaj (ur. 1992) i Dawid Miłkowski (ur. 1993) ze Stadionu Śląskiego Chorzów, oraz Patryk Ogórek (ur. 1989) z Puszczy Niepołomice; pomocnicy: Mateusz Mączyński (ur. 1992) z Gwarka Zabrze, Tomasz Rybak (ur. 1992) ze Stadionu Śląskiego Chorzów (ostatnio grający w Koronie Kielce), bracia bliźniacy Jakub (pomocnik) i Michał (napastnik) Góreccy z Dalinu Myślenice (ur. 1989) i napastnicy: Piotr Bryk (ur. 1990) z Pelikana Łowicz, Szymon Skrzypczak (ur. 1990) z Zagłębia Lubin i Sebastian Janusiński (ur. 1986) z Legionovii Legionowo (wiosną GKP Gorzów Wielkpolski). Wszyscy oni, plus obrońca Paweł Bielecki (ur. 1992) z Pogoni Szczecin, który dojechać powinien jutro, zostaną z zespołem przez najbliże dni i zagrają w pierwszym sparingu z Cracovią Kraków (29 czerwca). Możliwie, że do drużyny dołączy także bramkarz Robert Widawski, wypożyczony do czerwca 2012 roku do Rozwoju Katowice, acz mający w umowie możliwość wcześniejszego powrotu do Radzionkowa.

Zespoł spotkał się po raz pierwszy o godzinie 16:00 na stadionie w Bytomiu-Stroszku, a właściwy ponad stuminutowy trening, który rozpoczął się krótko przed godziną 17:00 poprzedziła jeszcze odprawa.

Teraz przed trenerami i zawodnikami bardzo pracowity okres. Pierwszy testmecz poprzedzą codzienne popołudniowe treningi na stadionie i poranne badania wydolnościowe (w hali sportowej w Radzionkowie i na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach).

Docelowo kadra drużyny w nowym sezonie liczyć powinna 23 piłkarzy. Rozmowy kontraktowe z zawodnikami, którym kończą się umowy z klubem, roztrzygną się w najbliższych dniach. Przyszłość nowych piłkarzy znana powinna zostać po sparingu z Cracovią.