Trzydzieści pięć goli trampkarzy

Trampkarze 2000:
Ruch – ŁTS Łagiewniki 0:3
Ruch: Solik – Gałęziok, Mateja, Niedbała,  Hojka – Majka, Wrodarczyk, Łuczak, Duda – Ciomek, Fesner, oraz: Dzionsko, Majewski, Bączkowicz, Kędzia, Paluch. Trener: Suder.

Niestety doznaliśmy porażki na własnym boisku z drużyna z Bytomia. Mecz zaczeliśmy świetnymi akcjami i po kilku minutach mogliśmy prowadzić nawet 4:0 i  wręcz powinniśmy! Tymczasem świetne okazje marnowaliśmy przez cały mecz, nie trafiając nawet rzutu karnego. Goście nielicznymi akcjami pojawiali się pod naszą bramką, dwa razy poważnie jej zagrażając. Ale kiedy wydawało się, że bramka dla nas musi paść, padła ale dla Łagiewnik. W ostatnich dziesięciu minutach straciliśmy trzy bramki po trzech fatalnych błędach obrońców. Szkoda bo to my graliśmy w piłkę, a drużyna gości ograniczała się do wybijania piłki, a mimo tego to ona strzeliła trzy bramki. Wynik fatalny,  ale mam nadzieję, że obudzi w nas złość piłkarską i że wyciągniemy wnioski z tej wpadki – powiedział po meczu trener Łukasz Suder.

Trampkarze 2001:
Piast Ożarowice – Ruch 0:8
bramki: Lechki 2, Cieślik 2, Górak, Zomerfeld, Okoń, Pilarski.
Ruch: Dzionsko – Okoń, Brzytwa, Hojka, Pietryszyn, Górak, Cieślik, Pilarski, Kaniowski, Zomerfeld, Lechki. Trener: Okoń.

W kolejnej kolejce spotkań zagraliśmy z Piastem Ożarowice, pokonując przeciwnika 8:0, tym samym pokazując, że drzemie w nas duży potencjał piłkarski. Tym bardziej cieszy wysokie zwycięstwo i dobra gra całej drużyny, że mecz rozgrywany był na wyjeździe – podsumował spotkanie trener Dariusz Okoń.

Trampkarze 2002:
Ruch – Silesia Miechowice 13:0
bramki: Zalewski 3, Szromek 3, Deptała 2, Sapiński, Poganiec, Lipp, Waniek oraz samobójcza.
Ruch: Lech, Lipp, Gąsior, Poganiec, Dolibóg, Szlęk, Zalewski, Deptała, Szromek, Sapiński, Magdziak, Szpak, Waniek, Głogowski, Miozga, Gońda, Jarka. Trener: Sobala.

W szóstej kolejce ligi trampkarzy po bardzo dobrym meczu pokonaliśmy na własnym boisku Silesię Miechowicę 13:0. Od początku spotkania zespół Ruchu miał sporą przewagę, którą w pierwszej połowie udało się udokumentować pięcioma golami. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił i Ruch grając bardzo mądrze, długo utrzymując się przy piłce konstruował kolejne groźne akcje, strzelając przeciwnikowi kolejne osiem goli – opisał mecz trener Henryk Sobala.

Trampkarze 2003:
Odra Miasteczko Śląskie – Ruch 2:14
bramki: Banek 4, Tobolik 3, Wrodarczyk 3, Dudziński 2, Waniek, Golus.
Ruch: Kwaśniewski, Waniek, Golus, Gońda, Dudziński, Ficulak Tobolik, Wrodarczyk, Banek, Blatoń, Musiałek, Jarka. Trener: Wiszniewski.

Kolejny mecz na wyjeździe chłopaków z rocznika 2003 zakończył się wysokim zwycięstwem 14:2. Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku ponieważ  mecz był dosyć wyrównany, ale lepsi okazali się chłopcy z Ruchu Radzionków schodząc do szatni z wynikiem 4:1.W drugiej połowie chłopcy zagrali bardzo mądrze i kontrolowali przebieg meczu na tyle, że na boisku była widoczna tylko jedna drużyna, co zaowocowało strzeleniem jeszcze dziesięciu goli tracąc przy tym tylko jedną. Dla moich chłopaków był to nie lada wyczyn, z czego jako trener jestem bardzo zadowolony, podkreślając, że cała drużyna zasługuje na pochwały – podsumował występ trener Przemysław Wiszniewski.