Udane zakończenie w świetnej atmosferze

Ruch Radzionków wygrał ze Szczakowianką Jaworzno w ostatnim ligowym meczu w tym roku. “Cidry” zwyciężyły po golu zdobytym z rzutu karnego przez Michała Szromka w 3. minucie spotkania.

To było dobre widowisko toczone w kapitalnej, kibicowskiej atmosferze. Ruch przy sztucznym oświetleniu niemal od początku odważnie ruszył do ataku. Już pierwsza okazja została zamieniona na gola, choć początkowo wydawało się, że zakończy się pechowo. Piłkę w polu karnym Szczakowianki dostał Szymon Siwy, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę. Goście nie potrafili jednak pozbyć się jej z okolic własnej “szesnastki”, po chwili jeden z obrońców zagrał ręką i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę w bardzo pewnym stylu wykorzystał Michał Szromek, wyrastający w ostatnich tygodniach na etatowego wykonawcę rzutów karnych.

Kibice, którzy w dużej mierze wypełnili trybuny przy Knosały, na brak emocji nie mogli narzekać. Obie drużyny przed przerwą tworzyły po kilka okazji na zmianę rezultatu. Po stronie “Cidrów” najbliższy szczęścia był Kacper Zalewski, po którego strzale zza szesnastki piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką bramki Dawida Gargasza. Do siatki trafił za to Michał Szromek, tyle że wcześniej – zdaniem arbitra – był na spalonym. Rafał Strzelczyk dwukrotnie ratował swój zespół kapitalnymi interwencjami, a raz pomogła mu poprzeczka.

Po zmianie stron gospodarze skorygowali nieco sposób grania, niemal zupełnie neutralizując ofensywne zakusy rywali. Sami mieli mnóstwo szans na to, by zamknąć wynik. Szarżę Zalewskiego zatrzymywał Gargasz, tuż obok słupka uderzył Marcin Kowalski, golkipera rywali sprawdzał także Michał Szromek, a później Rafał Otwinowski i… znowu Szromek. “Drwale” szukali sposobu na zmianę oblicza meczu. Na boisku pojawił się m.in. ich grający trener Paweł Cygnar, nastąpiła również roszada między słupkami, gdzie pojawił się Oliwier Dubielak. Najlepszą okazję w końcówce i tak mieli jednak radzionkowianie. “Główką” w słupek trafił jednak Tomasz Harmata.

Ruch żegna ligowy rok zwycięstwem, zimując na bezpiecznej, 8. pozycji w tabeli. Udany występ na zamknięcie jesieni i świetna atmosfera, jaką stworzyli kibice “Cidrów” już dziś buduje futbolowy Radzionków przed zapowiadającą się ekscytująco rundą rewanżową.

Ruch Radzionków – Szczakowianka Jaworzno 1:0 (1:0)

1:0 – Michał Szromek 3′-k

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Otwinowski, Ćwielong – Kwaśniewski, Siwy (76′ Fulianty), Gwiaździński, Szromek (82′ Sadlak), Zalewski (90′ Duda) – Kowalski (89′ Matysek). Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Siwy (Ruch), Kowalczyk, Hałatek (Szczakowianka)