W cieniu pojedynku na szczycie. Zapowiedź dwudziestej trzeciej kolejki

Dwudziestą trzecią kolejkę spotkań rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy rozpoczniemy w sobotę, kiedy rozegranych zostanie pięć z pośród dziewięciu zaplanowanych spotkań. Ta liczba może jednak ulec zmianie, bo pod znakiem zapytania stoi spotkanie Odry Wodzisław Śląski z Gorzowskim Klubem Piłkarskim. Obie drużyny przeżywają obecnie zawirowania organizacyjne, jednak w gorszej kondycji finansowej znajduje się klub z województwa lubuskiego i zapowiada się, że GKP nie pojawi się w Wodzisławiu i tym samym Odra zainkasuje walkowerem pierwszy, wiosenny komplet punktów. Jednak z pewnością takie zwycięstwo wodzisławskich kibiców nie usatysfakcjonuje.
Spokojni natomiast możemy być o spotkanie w Świnoujściu, gdzie Flota podejmie Wartę Poznań. Ten mecz zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, bo obie drużyny wiosną prezentują dobrą formę i żadna z nich nie będzie raczej satysfakcjonować choćby podział punktów. W tym momencie Flota ma już znikome szanse na włączenie się do walki o awans do Ekstraklasy, a Warta jest coraz bliżej utrzymania się na pierwszoligowym poziomie, a jej działacze już zapowiadają walkę o wyższe cele w przyszłym sezonie.
Coraz większy niepokój odczuwają piłkarze KSZO, którzy w sobotę podejmą na własnym obiekcie Bogdankę Łęczna. Bogdanka jest dobrze ułożoną drużyną, której celem jest zajęcie jak najlepszego miejsca w lidze, natomiast KSZO walczy o wyjście ze strefy spadkowej i ten fakt powinien motywować pomarańczowych do sprawienia niespodzianki jaką będzie z pewnością urwanie punktów faworyzowanym gościom.
W podobnych barwach rysuje się spotkanie Górnika Polkowice z Kolejarzem Stróże, z tym, że Kolejarz znajduje się na teoretycznie gorszej pozycji, bo grać mu przyjdzie na boisku rywala, gdzie o punkty w tym sezonie przyjezdnym naprawdę ciężko.
Ciekawie zapowiada się spotkanie w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmie Piasta Gliwice. W Gliwicach wciąż wierzą w awans Piasta do Ekstraklasy, a „Portowcy” chcą zrobić kolejny krok do spokojnego utrzymania się w lidze.
W Niecieczy czeka nas pojedynek beniaminków, zwycięzców dwóch gru drugiej ligi w poprzednim sezonie. Termalica-Bruk Bet podejmie Ruch Radzionków. Gospodarze grają podobnie jak Pogoń o utrzymanie, a goście z Radzionkowa o potwierdzenie swojej dobrej w tym sezonie dyspozycji i o utrzymanie się w górnej części tabeli. Wynik tego spotkania jest  z pewnością trudny do przewidzenia.
W kolejnym niedzielnym spotkaniu przekonamy się jak o zachowanie nikłych już szans na utrzymanie powalczy Dolcan, bo tym razem w Ząbkach o zdobycie tylko teoretycznie łatwych punktów powalczy rozstrzelana po derbach z Kolejarzem Sandecja Nowy Sącz.
O kolejne w tym tygodniu zwycięstwo zagra natomiast MKS Kluczbork, który po tym jak na własnym obiekcie ograł wyżej notowany Ruch, przyjedzie do Katowic, gdzie będzie chciał zostawić po sobie dobre wrażenie grając z miejscowym GKS-em.
To co najlepsze zostanie nam jednak na koniec, bo w niedzielny wieczór w Łodzi będziemy świadkami meczu na szczycie, którego stawką będzie nie tylko prestiż wynikający ze zwycięstwa w spotkaniu ŁKS-u i Podbeskidzia, dwóch najlepszych w tym sezonie na poziomie pierwszej ligi drużyn, ale i fotel lidera, który pozwoli zwycięzcy niedzielnego spotkania patrzeć z góry na ligowych rywali. Możemy być pewni, że remis w tym spotkaniu nie będzie satysfakcjonował żadnej ze stron, a piłkarze obu ekip będą chcieli stworzyć w Łodzi piękny spektakl godny ligowego hitu sezonu.

Program dwudziestej trzeciej kolejki pierwszej ligi:

Odra Wodzisław Śląski – GKP Gorzów Wielkopolski, sobota g. 16:00
Flota Świnoujście – Warta Poznań, sobota g. 16:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bogdanka Łęczna, sobota g. 18:00
Górnik Polkowice – Kolejarz Stróże, sobota g.19:00
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, sobota g. 20:15
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Ruch Radzionków, niedziela g.11:30
Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz, niedziela g. 15:00
GKS Katowice – MKS Kluczbork, niedziela g. 17:00
ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała, niedziela g. 19:00