Waleczne “Cidry” z punktem u “Drwali”

Dobry mecz “Żółto-Czarnych” i punkt wywalczony na boisku w Jaworznie. Bohaterem spotkania okazał się Rafał Strzelczyk, który w drugiej odsłonie starcia ze Szczakowianką obronił rzut karny wykonywany przez Michała Chrabąszcza.

Od pierwszego gwizdka w poczynaniach podopiecznych trenera Marcina Trzcionki imponowała determinacja i konsekwencja, z jakimi zaprezentowali się w Jaworznie. Ruch mógł się podobać zwłaszcza w pierwszej połowie – wykonując gigantyczną pracę już na połowie przeciwnika zupełnie nie pozwalał rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i zagrożenie bramki Strzelczyka. Świetną okazję na otwarcie wyniku miał za to Szymon Matysek, ale po jego uderzeniu piłka minęła światło bramki miejscowych.

W drugiej części spotkania gospodarze wciąż wyglądali na bezradnych wobec postawy “Cidrów”. Co prawda goście już nieco rzadziej znajdowali się z piłką w okolicy pola karnego Dawida Gargasza, ale też wciąż na niewiele pozwalali rywalowi. “Drwale” mieli jednak jedną, za to kapitalną szansę na prowadzenie. W 57. minucie rzut karny wykonywał Michał Chrabąszcz, ale jego intencje wyczuł Rafał Strzelczyk, skuteczną interwencją utrzymując “zero” po stronie strat. W ostatnich minutach gospodarze nieco przycisnęli radzionkowian, którzy jednak wciąż ofiarnie i – co najważniejsze – skutecznie uniemożliwiali im oddanie groźnego strzału na swoją bramkę. Bezbramkowy remis utrzymał się do samego końca, a podział punktów wydaje się sprawiedliwy dla obu stron.

Szczakowianka Jaworzno – Ruch Radzionków 0:0

Szczakowianka: Gargasz – Małkowski, Sierczyński, Budak (58′ Kędzierski), Iwan (40′ Skrzypiński), Kotov, Gądek (62′ Bochenek), Korfel (46′ Wroński), Wawoczny, Sewerin, Chrabąszcz. Trener: Paweł Cygnar.

Ruch: Strzelczyk – Otwinowski, Fulianty, Ćwielong, Matysek (67′ Nawrocki), Cichecki (72′ Baran), Turczyn, Zalewski (78′ Brewczyk), Gwiaździński, Siwy, Szromek (85′ Szlenk). Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Małkowski, Budak, Bochenek (Ruch), Turczyn, Brewczyk, Nawrocki (Ruch)