Warta popłynęła. Pewna wygrana Ruchu

Pewnym i przekonującym zwycięstwem z Wartą Zawiercie przywitali kwiecień piłkarze Ruchu Radzionków. Rezultat meczu został ustalony jeszcze przed przerwą.

Od pierwszego gwizdka okupujący ostatnią lokatę w tabeli goście skupiali się niemal wyłącznie na neutralizowaniu ataków “Cidrów”. Początkowo byli w tym całkiem skuteczni. Ruch – choć miał na boisku miażdżącą przewagę – długo nie potrafił przekuć jej na klarowne okazje bramkowe.

Przełamanie nadeszło w 22. minucie. Bartosz Nawrocki został sfaulowany w polu karnym przeciwnika, a kilkadziesiąt sekund później – po skutecznie egzekwowanej “jedenastce” – cieszył się z 24. gola w sezonie.

Nawrocki trafiał tego dnia do bramki rywala jeszcze dwukrotnie, ale za w każdym z tych przypadków jego goli nie uznawał arbiter. Do meczowego protokołu wpisali się za to Kamil Kopeć, który głową zamknął dośrodkowanie Marcina Kowalskiego i właśnie “Kowal”, który efektownym uderzeniem po asyście Michała Szromka zamknął pierwszą cześć spotkania.

Po przerwie scenariusz nie ulegał zmianie. Ruch na niewiele pozwalał rywalowi, większość czasu to gospodarze mieli piłkę i w ciągu pierwszego kwadransa drugiej połowy miał kilka okazji na to, by śrubować rezultat. Brakowało jednak skuteczności. Mając spokojne prowadzenie i mecz pod kontrolą trener Marcin Trzcionka decydował się na kolejne zmiany, pozwalając zbierać minuty i seniorskie doświadczenie młodzieżowcom z szerokiej kadry. Na boisku pojawiali się m.in. Fabian Brewczyk, Mikołaj Trybel i Łukasz Szlenk. Dla tego ostatniego był to debiut w dorosłej drużynie “Cidrów”.Mimo wciąż sporej przewagi, ostatnie 20 minut nie przyniosło już większych emocji pod bramką Warty. Radzionkowianom brakowało finalizacji budowanych przez nich akcji, gościom pomysłu na to, jak stworzyć sobie okazje na zdobycie choćby honorowego trafienia.

Ruch pokonał Wartę Zawiercie 3:0, odnosząc trzecie domowe zwycięstwo z rzędu. Za tydzień – w Wielką Sobotę – “Żółto-Czarni” pojadą do Świętochłowic zmierzyć się z miejscowym Śląskiem. Na swoje boisko wrócą w 21. kolejce, w ramach której będą podejmować Victorię Częstochowa.

Ruch Radzionków – Warta Zawiercie 3:0 (3:0)

1:0 – Bartosz Nawrocki 22′-k
2:0 – Kamil Kopeć 43′
3:0 – Marcin Kowalski 45′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (88′ Szlenk), Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Kopeć (46′ Cichecki), Gwiaździński, Siwy (61′ Fulianty), Kowalski (65′ Brewczyk), Szromek (46′ Zalewski), Nawrocki (78′ Trybel). Trener: Marcin Trzcionka.

Warta: Będkowski – Zubek, Sudoł, Gajecki, Bębenek, Macedoński, Długosz (80′ Kubasik), Gomez, Bruzda (72′ Miśkiewicz), Kurasiński (86′ Nowakowski), Gajda (56′ Tryba). Trener: Dawid Gajecki.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)
Żółte kartki: Bruzda, Gajecki (Warta)