Wszystkie drużyny trampkarzy w grze o punkty – podsumowanie kwietnia

Trampkarze 2000 – trener Łukasz Suder:

W kwietniu rozegraliśmy cztery spotkania ligowe i to, jak się wydaje, z drużynami, które w tej lidze będą  wysoko. Bilans cieszy, bo trzy wygrane i tylko jedna porażka napawają optymizmem. Chociaż niedosyt pozostaje, bo mecz w którym graliśmy najlepiej i mieliśmy najlepsze okazje, akurat przegraliśmy, ale taka jest przecież piłka nożna. Na pewno cieszy ogromy progres gry w stosunku do rundy jesiennej, a już na pewno w stosunku do sparingów. Drużyna gra solidnie, z polotem i stwarza sobie sytuacje strzeleckie. Cieszy również ogromna walka o miejsce w składzie. Oczywiscie rozliczani będziemy na koniec rundy, ale póki co cieszymy się i gra i wynikami. Oby tak dalej.

Trampkarze 2001 – trener Wojciech Franiel:

Miesiąc kwiecień zaczął się w naszej drużynie od rozegrania sparingu z silną Polonią Bytom, który przegraliśmy 0:3, co oceniając poziom na jakim gra ten zespół, należy uznać za sukces. Następnie na naszym bocznym boisku rozegraliśmy sparing z Zantką Chorzów, w którym ulegliśmy 4:5, tydzień przed rozpoczęciem ligi rozegraliśmy jeszcze sparing z drużyna Ruchu rocznik 2000 i przegraliśmy 1:4. Pierwszy mecz ligowy rozegraliśmy z zespołem KS Piekary Śląskie, który zremisowaliśmy 0:0 mimo bardzo dużej przewagi i dużej ilości dogodnych sytuacji nasza drużyna nie potrafiła zdobyć nawet jednej bramki, na co niestety wpływ miała murawa bocznego boiska, która znacznie przeszkadzała w konstruowaniu jakichkolwiek sytuacji. Kolejny mecz rozegraliśmy na wyjeździe z Silesia Miechowice i wygraliśmy zdecydowanie 6:0 po dwóch bramkach Sieblera oraz Tokarza i po jednym trafieniu Pietryszyna oraz Pilarskiego. W miesiącu maju czeka nas kilka ciekawych spotkań ligowych, na które serdecznie zapraszamy.

Trampkarze 2002 – trener Henryk Sobala:

Grupa z rocznika 2002 i młodszych trenuje trzh razy w tygodniu. W miesiącu kwietniu przygotowując się do rozgrywek ligowych II Ligi Wojewódzkiej rozegraliśmy dwa mecze sparingowe:
UKS Ruch Radzionków – GKS Katowice 3:1
UKS Ruch Radzionków – ROW Rybnik 3:4

W rozgrywkach II Ligi rozegraliśmy trzy mecze:
UKS Ruch Radzionków – Górnik Jaworzno 2:0
MOSiR Jastrzębie – UKS Ruch Radzionków 3:0
UKS Ruch Radzionków – Piast Gliwice 1:2

Rozgrywki, w których bierzemy udział są dla nas świetnym doświadczeniem i wielką nauką, gdyż rywalizujemy z silnymi zespołami. Uważam, że liga ta jest tak wyrównana, że każdy zespół może wygrać z każdym. Na pewno dodaje to kolorytu rozgrywkom.

Trampkarze 2003 – trener Przemysław Wiszniewski:

W kwietniu trenowaliśmy zgodnie z planem, czyli trzy razy w tygodniu. Dwa razy na stadionie Ruchu Radzionków i raz na orliku na Księżej Górze. Na początku kwietnia rozegraliśmy dwa sparingi ze Sparta Zabrze i Szombierkami Bytom, oba te mecze wygrywając. W drugiej połowie miesiąca zaczęła się liga. Chłopaki z rocznika 2003 grają w III lidze śląskiej, a niestety jest to bardzo mocna liga i już w tych dwóch meczach rozegranych nie poszło tak dobrze jak w sparingach, gdyż oba spotkania chłopaki przegrali, kolejno z Tarnowiczanką i Polonią Bytom. W rozgrywkach pozostało nam jednak jeszcze sporo meczy i miejmy nadzieję, że chłopaki powalczą jeszcze mocniej o lepsze wyniki i pod koniec sezonu będziemy wszyscy zadowoleni czyli rodzice, same dzieciaki i ja jako ich trener.

Trampkarze 2004 – trener Dawid Hajda:

W kwietniu na dobre wyszliśmy już na otwarte boiska stadionu Ruchu oraz na orlika na Księżej Górze. Odbyliśmy dziesięć jednostek treningowych. Bardzo cieszy frekwencja na zajęciach. Aż połowa grupy była na wszystkich treningach w tym miesiącu. Po przerwie świąteczniej rozegraliśmy sparing z drużyną Ruchu Chorzów. Testmecz wyszedł nam dobrze, wygraliśmy 3:2, a bramki strzelali: Dąbrowski, Janic, Cieślik.
Rozpoczeliśmy również zmagania w Lidze Trampkarzy rocznika 2004 w grupie II. Do tej pory rozegraliśmy dwa spotkania. Nasz bilans to dwa zwycięstwa.

UKS Ruch Radzionków – HKS Odra Miasteczko 4:2
Bramki: Szulewa, Waniek, Cieślik, Wojtas.
Kadra: Malicki, Szopa, Szulewa, Potoczny, Waniek, Wilczek, Biadacz, Cieślik, Smyła, Wojtas, Knop.

UKS Ruch Radzionków – TS Szombierki Bytom 7:2
Bramki: Waniek 5, Gońda, Cieślik.
Kadra: Malicki, Szopa, Szulewa, Potoczny, Waniek, Gońda, Wojtas, Cieślik, Biadacz, Sapa, Saternus, Knop.