Wypowiedzi trenerów po meczu Ruchu z Podbeskidziem

Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia): Zacznę od gratulacji dla trenera Skowronka za zwycięstwo które w przekroju całego meczu nie podlegało dyskusji. Ciężko mi w zespole wyróżnić kogokolwiek za to spotkanie. Jedynym plusem jest fakt że dla niektórych nastąpiła bolesna weryfikacja predyspozycji i możliwości gry naodpowiednim poziomie. Każdy z tych chłopaków będzie mocno rozmawiał w drodze powrotnej zadając sobie pytanie – co dalej?

Na marginesie dodam, że dwa lata temu przegrałem tu w Pucharze Polski prowadząc KSZO, dziś przegrywam 0:3 – nie chcę już do Radzionkowa przyjeżdżać. Żartuję.

Jesteśmy w takiej a nie innej fazie sezonu, jesteśmy po awansie. Mieliśmy odprawę dotyczącą Ruchu Radzionków natomiast taki jeden mecz raczej nie weryfikuje graczy “Cidrów”. Z przekroju całego sezonu na pewno kilku zawodników Ruchu dostanie propozycje z dobrych klubów i na pewno na to zasługują. To bardzo młodzi chłopcy, aż dziw bierze kiedy patrzy się na wiek tego zespołu. Jestem przekonany że kilku z nich trafi nawet do Ekstraklasy bo na to zasługują. Nie ukrywam że już po naszym meczu w Bielsku minionej jesieni 2-3 graczy Ruchu bardzo mi się spodobało. Dziś jeden z nich grał ale o nazwiskach nie chciałbym mówić.

Artur Skowronek (trener Ruchu): Wreszcie mozemy być usatysfakcjonowani ze skuteczności naszego zespołu. Przede wszystkim taka była pierwsza odsłona – mieliśmy dwie sytuacje bramkowe i je wykorzystaliśmy. W drugiej połowie rozegranie i polot w grze do przodu w połączeniu z koncentracją sprawił że stworzyliśy sobie więcej sytuacji. Wygrywamy efektownie 3:0 z beniaminkiem Ekstraklasy i pakujemy się na zasłużone urlopy. Słowa uznania dla trenera i całego zespołu z Bielska. Powinni szybko spakować ten mecz do jakiejś grubej książki i również udać się na wypoczynek bo ten zespół w przekroju sezonu wyglądał fenomenalnie i zasłużenie wywalczył awans.

Chciałbym podziękować bardzo mojemu zespołowi który – nie ma co ukrywać – w takim zestawieniu jesienią już się pewnie nie pojawi. Serdeczne dzięki dla tych chłopaków że w takich słabych jak na tą ligę warunkach dawali radę. Dzisiaj jesteśmy na 9 miejscu w tabeli, najwyższym spośród beniaminków i to jest sukces dla tego klubu.