Wysoka porażka w ostatnim sparingu

Wysoką porażką skończył się ostatni tego lata sprawdzian ekipy trenera Marcina Dziewulskiego. Ruch przegrał z Unią Turza Śląska aż 1:6.

“Cidry” nieźle zaczęły ten mecz i to one stworzyły dwie pierwsze okazje do zdobycia gola. Skuteczni gospodarze rozgrywanego na obiekcie w Wodzisławiu Śląskim spotkania wyszli na prowadzenie w 9. minucie. Przed przerwą solidnie zorganizowani gracze Unii dołożyli jeszcze trzy trafienia, skrupulatnie wykorzystując błędy radzionkowian. W 70 minucie piłka po raz piąty wpadła do siatki “Żółto-Czarnych” i choć o ich honor zdobytym golem zadbał Szymon Matysek, ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Ruch zagrał bez kilku podstawowych zawodników. Z przyczyn prywatnych zabrakło Bartosza Nawrockiego i Amine Bougduigi, ze względu na drobny uraz nie zagrał Marcin Kowalski, do pełni zdrowia wraca dopiero Rafał Kuliński, trener Marcin Dziewulski jest ostrożny przy wprowadzaniu Szymona Cicheckiego. Pierwsze minuty po kontuzji zaliczył Michał Szromek, który kilka dni temu podpisał nowy kontrakt z klubem.

Dla Ruchu mecz z Unią był ostatnim testem przed inauguracją IV-ligowego sezonu. Za tydzień radzionkowianie w pierwszej grze o punkty zmierzą się u siebie z Rozwojem Katowice.