Wznowiła treningi drużyna rezerw

Na pierwszym treningu drugiej drużyny, która trenować będzie aż do startu ligi okręgowej sześć razy w tygodniu, stawiło się szesnastu zawodników. Obok Łukasza Marka, Mateusza Wyląga, Michała Christa, Adriana Krysta i Łukasza Gałęzioka, którzy już w poprzednim sezonie należeli do rezerwy dołączyli gracze z Okręgowej Ligi Juniorów: Paweł Śmiały, Mateusz Hanak, Łukasz Włodarczyk, Miłosz Wojtala, Sebastian Gdawiec, Adrian Biela, Marcin Panońko, Karol Wons, Mirosław Piątek i Marcin Bok. Tym szesnastym był, pozostający obecnie bez klubu po rozwiązaniu trzecioligowej Walki Makoszowy, wychowanek Ruchu, swego czasu podstawowy piłkarz pierwszej drużyny, Marian Pogorzałek. Tymczasem dotychczas grający w drużynie rezerw Krzysztof Sosinka podjął treningi z Szombierkami Bytom. Przypomnijmy jeszcze, że na obozie w Bielsku-Białej przebywają Przemysław Puchała i Tadeusz Urbainczyk, walczący o miejsce w pierwszym zespole, acz formalnie należący do nowej drużyny rezerw. To wystarczająca liczba zawodników, by tworzyć zamknięty zespół, jednak wzorem lat poprzednich do drugiej drużyny schodzić będzie co mecz liczne grono zawodników kadry trenera Góraka.

„Trudno jednoznacznie określić cele na nowy sezon. Mając faktycznie do dyspozycji zawodników pierwszego zespołu cele te nie mogą być inne, jak tylko bardzo wysokie. Jednakże obok nich będzie grała grupa bardzo młodych chłopaków nieogranych jeszcze w seniorskiej piłce. Mam nadzieję, że z tej mieszanki wyjdzie silny zespół i że będziemy w górze tabeli.” – powiedział przy okazji pierwszego treningu trener Mokry.

Ci młodzi zawodnicy pewne doświadczenia z gry w klasie okręgowej jednak już mają, i spokojny o ich postawę wydaje się być poprzedni trener rezerwy, Skowronek: „W końcówce sezonu, kiedy okazało się że awans nam już „nie grozi”, szanse gry dostała właśnie ta młodzież. Myślę, że to była trafna decyzja, bo chłopcy ci ogrywali się, nabierali doświadczenia, pewności siebie, budowali wiarę w swoje możliwości i umiejętności. Takie lekcje na pewno wiele uczą i mam nadzieję, że niebawem przyniesie to efekt, że ci zawodnicy pokażą że należy na nich stawiać w piłce seniorskiej w naszym klubie.”

Czwarte miejsce w poprzednim sezonie przyjęto z mieszanymi uczuciami.
„Choć myślę, że jako beniaminek zaprezentowaliśmy się w poprzednim sezonie dobrze, to jednak muszę przyznać, że przed sezonem aspiracje klubu, moje i zawodników były nieco wyższe aniżeli uzyskane czwarte miejsce. Biorąc pod uwagę szeroką kadrę pierwszego zespołu i jego siłę personalną, mogło się wydawać, że jesteśmy w stanie zdecydowanie więcej zwojować. Rzeczywistość jednak okazała się inna, mieliśmy kilka niewypałów, które przekreśliły walkę o najwyższe cele. Mam nadzieję, że trener Mokry będzie miał więcej szczęścia i z pomocą zawodników z jeszcze silniejszego niż w poprzednim sezonie pierwszego zespołu, poprawi tę lokatę. A ja chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim zawodnikom, którzy dobrze wykonywali swoją robotę w drużynie rezerw w poprzednim sezonie. Nieraz pokazali dobry futbol i deklasowali swoich rywali.” – dodał trener Skowronek.

Drużyna trenera Mokrego przygotowywać się będzie do sezonu na własnych obiektach, rozegra też kilka ciekawych sparingów: z KS Piekary Śląskie, drużyną ŚLJ Górnika Zabrze, 1FC Katowice, Dramą Zbrosławice, Unią Świerklaniec, drużyną ŚLJ Stadionu Śląskiego Chorzów oraz Spartą Lubliniec.