Z Silesią w środku tygodnia

Piłkarze Ruchu Radzionków pomału kończą okres przygotowawczy do rundy rewanżowej IV-ligowego sezonu 2023/24. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki mają przed sobą jeszcze tylko dwa mecze sparingowe. Pierwszy z nich – z Silesią w Miechowicach – rozegrają już w środę.

Najbliższy rywal „Cidrów” na co dzień występuje w bytomsko-zabrskiej okręgówce. Na półmetku tegorocznych rozgrywek plasuje się na 8. pozycji z 20 zdobytymi punktami. O ile w poprzednich rozgrywkach miechowiczanie należeli do ścisłej czołówki tabeli, teraz zakotwiczyli w środku stawki.

Drużyna trenera Marka Sukera -przed laty znakomitego napastnika „Żółto-Czarnych” – opiera się przede wszystkim na młodych zawodnikach. Jesienią jej najlepszym snajperem z dorobkiem 7 goli był Radosław Stich. W trakcie zimowych przygotowań miechowiczanie imponowali sparingową formą – po wysokiej porażce 1:5 z AKS-em Mikołów, wygrali 5 z 6 pozostałych gier kontrolnych, notując bilans bramkowy 35:5.

Dla radzionkowian mecz z Silesią będzie pierwszym i jedynym przed startem wiosny meczem sparingowym rozegranym w roli gości. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Miechowicach przy ulicy Dzierżonia 21. Jego start zaplanowano na godzinę 19:00.