Zaczynamy! Na początek Polonia Łaziska

Z nowymi nadziejami wkraczają w nowy sezon piłkarze Ruchu Radzionków. Po tym, jak w ubiegłych rozgrywkach kilkoma niespodziewanymi porażkami w końcówce radzionkowianie “o włos” przegrali walkę o miejsce na ligowym podium, tak teraz – zdaniem wielu – po wzmocnieniu składu uważani są za jednego z głównym faworytów w walce o udział w barażach o awans do trzeciej ligi. Papier jednak swoje, a wszystko potwierdzić trzeba na boisku. Na pierwszy ogień “Cidry” sprawdzi ten sam zespół, z którym niemal dokładnie dwa miesiące temu zakończyliśmy rozgrywki ligowe, czyli Polonia Łaziska Górne.

Wspomniany mecz, jak pamiętamy, zakończył się wygraną żółto-czarnych 2:0, choć skład “Cidrów” wówczas złożony był głównie z zawodników w poprzednich meczach raczej rezerwowych.
Wcześniej, w listopadzie 2020 roku, zwyciężyliśmy z tym przeciwnikiem w Radzionkowie 4:0. By przypomnieć sobie poprzednie mecze tych drużyn trzeba się cofnąć do rozgrywek 2017/18. Wówczas również dwa razy górą był Ruch – 2:0 w Bytomiu-Stroszku, i 2:1 na wyjeździe.
Ogółem historia starć Ruchu z Polonią Łaziska Górne liczy sobie dziesięć ligowych meczów. Sześć razy wygrywali radzionkowianie, raz był remis, a trzy razy górą była Polonia, w tym raz – w 2013 roku – wygrywając u siebie 6:1, co jest jedną z najwyższych porażek Ruchu w całej historii. Mimo tak wysokiej porażki, ogólny bilans bramkowy tych meczów to 18:12 na korzyść Ruchu.

W zespole Polonii Łaziska Górne – ósmej drużynie poprzedniego sezonu – doszło latem jednak do sporych zmian w składzie. W Radzionkowie jutro nie zobaczymy pięciu zawodników, którzy zagrali dla Polonii dwa miesiące temu, w tym jej najlepszego strzelca Mateusza Mazurka. Wśród nowych zawodników w Łaziskach z pewnością wyróżnić należy doświadczonych bramkarza Rafała Maścibrzucha (ostatnio Warta Zawiercie), pomocnika Dawida Kaszoka (ostatnio Gwarek Ornontowice) czy ofensywnie grającego Kacpra Zawadzkiego (ostatnio Sarmacja Będzin).
Piłkarzem Polonii jest Mateusz Nowara – były zawodnik Ruchu Radzionków.

W drużynie trenera Marcina Dziewulskiego na pewno zabraknie pauzującego za kartki Kamila Banasia oraz rehabilitujących się po kontuzjach Szymona Cicheckiego i Michała Szromka.

Spotkanie Ruchu z Polonią Łaziska Górne rozpocznie się jutro godzinie 19:19 i uświetni sto drugą rocznicę powstania Ruchu Radzionków.