Zaczynamy! Zapowiedź dwudziestej drugiej kolejki drugiej ligi zachodniej

I na początek wiosny, choć formalnie zainaugurował ją mecz Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica, od razu przed nami niezwykle ciekawie zapowiadająca się kolejka, w której na pierwszy plan wysuwać musi się przyjazd nowego lidera, Zagłębia, do drużyny, która tą pozycję dzierżyła prawie przez wszystkie dotychczasowe kolejki i przez całą przerwę zimową, czyli Ruchu Radzionków. Kibice obu tych klubów krzywią się co prawda na nazywanie tego pojedynku derbami, ale tak czy inaczej bardziej emocjonującego początku rozgrywek nie mogli sobie wyobrazić.

Z uwagą losy tego spotkania, którego stawką fotel lidera drugiej ligi zachodniej, śledzone będą w innych klubach, na czele z tymi, które głośno zapowiadają chęć zdetronizowania dwójki aktualnie najlepszych drużyn ligi, czyli w Zawisza Bydgoszcz i w Górniku Polkowice. Jednak i przed nimi w tej serii gier trudne wyjazdowe mecze. Zarówno Tur Turek – rywal Zaiwszy – jak i Bałtyk Gdynia – z którym zmierzy się Górnik – w rundzie jesiennej pokazały, że są typowymi zespołami własnego boiska, gdzie potrafiły odbierać punkty nawet najlepszym, gdzie przegrywały niezwykle rzadko. Szczególnie interesujące wydaje się spotkanie w Gdyni, w którym gospodarze zadebiutują na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby, gdzie rozgrywać wiosną będą swoje mecze.

A to sprawia, że zespoły szczególnie Jaroty Jarocin, ale także Olimpii Grudziądz, Nielby Wągrowiec, Czarnych Żagań, czy GKS-u Tychy nieśmiało liczyć mogą na dołączenie do ścisłej czołówki ligi, lub na zbliżenie się do niej na bardzo bliską odległość. Bo jeśli faktycznie wyniki kolejki ułożyłoby się po ich myśli, i tak płaska górna część tabeli mogłaby się jeszcze spłaszczyć.

Ale wielkie emocje także na dole stawki. W rywalizacji Ślęzy Wrocław z Elaną Toruń walczyć z pewnością będzie się na całego.

Program dwudziestej drugiej kolejki drugiej ligi grupy zachodniej:

MLKS Unia Janikowo – JKS Jarota Jarocin, sobota 20 marca, godzina 12:00
KS Ruch Radzionków – Zagłębie Sosnowiec S.A., sobota 20 marca, godzina 14:00
KS Lechia Zielona Góra – GKS Olimpia Grudziądz, sobota 20 marca, godzina 14:30
ASPN Miedź Legnica – MKS Nielba Wągrowiec, sobota 20 marca, godzina 15:00
PTS Ślęza Wrocław – TKP Elana Toruń, sobota 20 marca, godzina 15:00
GKS Tychy – KS Raków Częstochowa, sobota 20 marca, godzina 15:00
SKS Bałtyk Gdynia – KS Górnik Polkowice, sobota 20 marca, godzina 15:30
MKS Tur Turek – SP Zawisza Bydgoszcz, niedziela 21 marca, godzina 11:00
MKS Czarni Żagań – KS Polonia Słubice, niedziela 21 marca, godzina 15:00