Żadnych żartów! Z Wartą w Prima Aprilis

Po serii meczów z czołówką ligowej tabeli “Cidry” czeka rywalizacja z zespołem zamykającym stawkę. O lekceważeniu i żartach w ekipie “Żółto-Czarnych” nie ma jednak mowy – pierwszego kwietnia zamierzają zrobić wszystko, by sięgnąć po komplet punktów!

Górna część ligowej tabeli jest w tym sezonie wyjątkowo “płaska”. Zajmującą 9. miejsce drużynę trenera Marcina Trzcionki od tercetu okupującego ligowe podium dzieli raptem osiem punktów. Ambicje radzionkowian każą piąć im się w górę, a biorąc pod uwagę, że kilka z zespołów wyprzedzających Ruch w klasyfikacji zagra między sobą, szansa na odrabianie strat jest całkiem spora.

Śledź transmisję na żywo w systemie PPV z meczu Ruch Radzionków – Warta Zawiercie

Podstawowym warunkiem jest jednak zwycięstwo w sobotnie popołudnie. Do Radzionkowa przyjedzie pogrążona w kryzysie Warta Zawiercie. Nasi goście w tym sezonie ugrali dopiero pięć punktów, wiosną w dwóch meczach stracili 11 bramek, a na najbliższe spotkanie przyjadą “świeżo” po klęsce 0:7 z rezerwą Piasta Gliwice.

Zadanie, jakie stawiają przed sobą radzionkowianie, wcale nie musi być jednak łatwe. Goście bez wątpienia białej flagi jeszcze nie wywieszają i szukają kolejnych okazji na przełamanie. A że niespodziankę sprawić potrafią, udowodnili jesienią w Sosnowcu, sensacyjnie pokonując rezerwy miejscowego Zagłębia 5:3.

Identycznym wynikiem, tyle że na korzyść “Cidrów”, zakończyło się starcie Warty z Ruchem w 4. kolejce trwającego sezonu. Do przerwy w Zawierciu wszystko układało się po myśli drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Marcina Dziewulskiego. Wynik otworzył Bartosz Nawrocki, który kilkanaście minut później podwyższył rezultat na 2:0. Rezultat pierwszej połowy ustalił Rafał Kuliński, a kolejnych dwóch goli nie uznał arbiter. Po zmianie stron w szeregach “Żółto-Czarnych” zapanowało jednak rozluźnienie, które pozwoliło solidnie postraszyć gości przez zespół “Biało-Zielonych”. Skończyło się 5:3, trzy punkty pojechały do Radzionkowa, ale zwłaszcza przebieg drugich 45 minut powinien być dla Ruchu solidnym ostrzeżeniem.

Ruch na brak koncentracji nie zamierza sobie pozwolić. Tydzień temu przywiózł punkt z boiska liderującej tabeli Podlesianki Katowice, ale w szatni po końcowym gwizdku dominowała złość, bo “Cidry” prowadzenie straciły grając z przewagą dwóch zawodników. Trener Marcin Trzcionka będzie mieć do dyspozycji wszystkich swoich graczy, a ci – po niefortunnej końcówce starcia przy Sołtysiej – są zdeterminowani, by tym razem unikać kosztownych pomyłek.

Początek spotkania Ruchu Radzionków z Wartą Zawiercie w sobotę o godzinie 17:00 na boisku przy Knosały. Arbitrem meczu będzie sędzia Rafał Rokosz z Podokręgu Katowice.