Zakłady bez ryzyka, gra bez podatku – promocje u legalnych bukmacherów

Nowelizacja przepisów, która weszła w życie w 2017 r. sprawiła, że rynek zakładów bukmacherskich w naszym kraju został uregulowany, a legalni operatorzy zyskali możliwość reklamowania swoich usług potencjalnym klientom. Jedną z form takiej reklamy są bez wątpienia różnego rodzaju promocje, które mają zwrócić uwagę graczy na ofertę danego bukmachera. Jedną z najkorzystniejszych dla miłośników typowania wyników promocji jest tzw. zakład bez ryzyka. Jest to możliwość postawienia zakładu bez ryzykowania swoimi pieniędzmi – w zależności od bukmachera, gracz albo dostaje od operatora określoną kwotę, którą następnie przeznacza na wytypowanie zakładu albo korzysta ze swoich pieniędzy, ale w razie niepowodzenia bukmacher zwraca mu stawkę na konto.

Zakład bez ryzyka jest najczęściej elementem oferty powitalnej bukmacherów – oznacza to, że z pierwszego zakładu bez ryzyka mogą skorzystać nowi gracze, który zarejestrują konto u danego bukmachera i pozytywnie przejdą proces weryfikacji (jest to konieczne, by z oferty operatora korzystały jedynie osoby pełnoletnie). Czasami jest on przyznawany automatycznie, czasem aby go otrzymać należy podczas rejestracji wpisać w odpowiednie pole kod bonusowy. Za każdym razem jednak jest to niewątpliwa korzyść dla gracza, który może typować wyniki bez ryzykowania, że utraci pieniądze.

Gra bez podatku – czy to możliwe?

Zgodnie z obowiązującą znowelizowaną ustawą hazardową, każdy kupon zawarty u legalnego bukmachera – zarówno on-line, jak i w lokalu stacjonarnym – jest automatycznie obejmowany podatkiem od gier i zakładów w wysokości 12%. Oznacza to, że jeśli gracz postawi kupon za 100 zł, to jego faktyczna stawka, po odjęciu 12% podatku, wyniesie 88 zł. Z podatku w imieniu gracza rozlicza się bukmacher, więc nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi formalnościami.

Niektórzy bukmacherzy – np. Betfan – w ramach promocji oferują jednak klientom tzw. grę bez podatku. Oczywiście nie oznacza to, że podatek nie jest odprowadzany, a bukmacher – i jednocześnie gracz – w jakikolwiek sposób łamią prawo! Współczynnik na kuponie jest po prostu odpowiednio podwyższany, tak aby zrekompensować graczowi konieczność opłacenia podatku, a więc ewentualna wygrana jest wyższa. Zazwyczaj aby skorzystać z opcji gry bez podatku trzeba spełnić określone warunki – w przypadku operatora internetowego Betfan do promocji zakładów bez podatku kwalifikują się kupony, na których co najmniej trzy zdarzenia mają kurs minimalny 1,35 – można z niej skorzystać dowolną liczbę razy!

Jak widać, bukmacherzy starają się na różne sposoby przyciągnąć do siebie klientów i trzeba przyznać, że w wielu wypadkach promocje są dla graczy naprawdę korzystne. Mamy nadzieję, że wysokie wygrane będą dzięki nim notowane również wśród kibiców Ruchu Radzionków!