5. kolejka – Zapowiedź!

Patrząc na tabelę parę kolejek wstecz mogliśmy śmiało podać sobie ręce ze Spartą, bowiem obie drużyny spisywały się nieoczekiwanie słabo. Jednak dziś drużyna Ruchu podźwignęła się, spisując się z meczu na mecz coraz lepiej i pnąc się w górę tabeli, tam gdzie jej miejsce.

Drużyna Sparty Lubliniec po rozegraniu czterech kolejek zajmuje ostatnią pozycję w tabeli IV ligi gr.1 śląskiej z zerowym dorobkiem punktowym oraz zatrważającym bilansem bramkowym 1-8. W ostatniej kolejce nasi rywale przegrali dość wysoko, bo 3-0 ze Źródłem w Kromołowie. Nastroje w Lublińcu są przygnębiające patrząc na to, że sami kibice nie wierzą w swój klub, co wydaje się już tragedią.

Drużyna „Cidrów” po czterech kolejkach zajmuje 7. pozycję z 5 punktami na koncie. W ostatnim meczu przy Narutowicza 11 Radzionkowianom przyszło zmierzyć się z liderem z Częstochowy. Zawodnicy Ruchu pokazali charakter i pokonali drużynę KS Częstochowa 2-1 po golach H.Sobali w 45 minucie z karnego oraz wspaniałym uderzeniu Kajdy.

Najwidoczniej rywal z Lublińca leży piłkarzom z Radzionkowa, bowiem w poprzednim sezonie dwa razy pokonaliśmy Spartę. W pierwszym meczu rozegranym na jesień u siebie wygraliśmy 2-1, by na wiosnę w Lublińcu dorzucić parę bramek i wygrać 4-0.

Przed jutrzejszym meczem w Lublińcu nie możemy spodziewać się nic innego jak tylko pięknej, ambitnej walki ze strony „Cidrów” oraz zwycięstwa i kolejnych 3 punktów w tabeli.

Do zobaczenia w Lublińcu !