Adam Baran nowym graczem Cidrów. “Mierzyć w najwyższe cele”

Adam Baran został nowym graczem Ruchu Radzionków. 30-letni pomocnik, który dotychczas grał w barwach RKS-u Grodziec, związał się z “Cidrami” roczną umową.

– Jeszcze w czasie, w którym grałem w piłkę, zwróciłem uwagę na jego predyspozycje i umiejętności. Jest lewonożny, świetnie operuje piłką, dużo widzi na boisku, potrafi regulować tempem gry. Zawsze ma duży wpływ na drużynę, w której występuje – charakteryzuje nowego zawodnika trener Marcin Dziewulski. – Mogę grać w środku i na boku pomocy. Cechuje mnie duża uniwersalność. Nie mnie to oceniać, ale zawodnicy chwalą zawsze moją „dobrze ułożoną lewą nogę” – uśmiecha się nowy nabytek “Żółto-Czarnych”.

Baran jest wychowankiem MKS-u Sławków. W dorosłej piłce grał również w Sarmacji Będzin i Zagłębiaku Dąbrowa Górnicza. Przez ostatnie lata mocno związał się z RKS-em Grodziec, w którym – co ciekawe – przez trzy lata pełnił rolę asystenta pierwszego trenera, a dwa ostatnie miesiące jako grający szkoleniowiec samodzielnie prowadził ekipę z Będzina. – Szukaliśmy zawodnika o dokładnie takim profilu, a doświadczenie i charyzma którą ma powinna dołożyć szatni mocnego głosu i piłkarskiej mądrości – mówi trener szkoleniowiec “Cidrów”.

Jako zawodnik RKS-u Grodziec Adam Baran kilka razy miał okazję wystąpić przeciwko Ruchowi. – Wielokrotnie miałem przyjemność rywalizować z Ruchem Radzionków. Dla mnie każdy mecz z tym zespołem był wyjątkowym przeżyciem. Szczególnie pamiętam zaś te, w których grał Pan Piłkarz Piotr Rocki. To była dla zawodników Grodźca wielka przyjemność – wspomina 30-latek.

Z jakim nastawieniem przychodzi do Radzionkowa? – Zawsze trzeba mierzyć w najwyższe cele i liczę, że tak będzie w barwach Ruchu – zapowiada krótko Baran.