Akumulatory juniorów już naładowane

Juniorzy Ruchu Radzionków kilka dni temu wrócili z tygodniowego obozu przygotowawczego do wiosennego sezonu ligowego.

Sportowy obóz zorganizowany został przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie w ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej. Do dyspozycji naszych zawodników były sztuczne boiska, siłownie oraz pełne zaplecze odnowy biologicznej z saunami i basenem.

Treningi odbywały się 3 razy dziennie a miłym przerywnikiem od ciężkich treningów był wyjazd do Mielca na mecz Ekstraklasy: Stal Mielec – Pogoń Szczecin. Ciekawostką jest fakt, że zawodnicy ze Szczecina przedmeczowe zgrupowanie odbyli w tym samym ośrodku co młodzi piłkarze Ruchu Radzionków a wynik meczu zakończył się ich jednobramkowym zwycięstwem. Równie dobrze w meczach sparingowych spisali się nasi zawodnicy dwukrotnie pokonując rówieśników ze Stali Mielec i raz z Siarki Tarnobrzeg. Jedynej porażki doznali z seniorami – II drużyną Stali Mielec.

Niech będzie to dobrym prognostykiem przed startym wiosennych rozgrywek ligowych!

Mirosław Smyła (kierownik obozu z ramienia Stowarzyszenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Radzionków) – Wszystkie zakładane cele obozu udało nam się zrealizować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości tutejszego ośrodka co powoduje, że w lipcu z pewnością ponownie odwiedzimy Wolę Cholerzowską. Bardzo cieszy mnie jakość trójstronnej współpracy na linii SMS Radzionków – UKS Ruch Radzionków – KS Radzionków dzięki, której efekty już są namacalne!

Jako „Żółto – Czarna Rodzina” serdeczne podziękowania składamy Fundacji Andrzeja S. Piecucha
“Powiatowe Dzieci” z Piekar Śląskich
oraz Firmie Center Mega-Invest Poland Sp. z o.o. za finansowe wsparcie organizacji obozu.