Bez punktów po raz drugi

Piłkarze Ruchu Radzionków ponieśli drugą z rzędu ligową porażkę. “Żółto-Czarni” po wpadce z Unią Dąbrowa Górnicza tym razem nie poradzili sobie w Siewierzu z tamtejszą Przemszą.

Broniący się przed spadkiem z ligi gospodarze byli mocno zmotywowani i od początku szukali sposobu na to, by pokonać Rafała Strzelczyka. Mocno osłabieni radzionkowianie – w sobotę przez kontuzje i kartki nie mogło zagrać aż siedmiu (1) graczy – długo nie potrafili złapać właściwego rytmu, ale w ostatniej fazie pierwszej odsłony coraz groźniej atakowali bramkę Dawida Stambuły. W 39. minucie po rzucie rożnym i uderzeniu Rafała Otwinowskiego futbolówka wpadła nawet do siatki miejscowych, ale sędzia Sebastian Jarzębak dopatrzył się przewinienia gracza “Cidrów” i gola nie uznał.

Po zmianie stron wciąż byliśmy świadkami dość przeciętnego widowiska. Decydujący cios udało się zadać miejscowym – w 59. minucie po ładnie rozegranej akcji jedynego gola w meczu zdobył Patryk Mendela. Trener Marcin Dziewulski wpuszczał na boisko kolejnych młodzieżowców. Wynik nie uległ już zmianie i “Cidry” drugi raz z rzędu kończyły spotkanie bez punktów.

Przemsza Siewierz – Ruch Radzionków 1:0 (0:0)

1:0 – Patryk Mendela 59′

Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Turczyn – Piecuch (70′ Dudziński), Gwiaździński, Zalewski (60′ Brewczyk), Pietryga (70′ Trybel), Baran (84′ Kuś) – Matysek (46′ Nawrocki). Trener: Marcin Dziewulski.